10 nejčastějších mýtů o péči o vlasy, kterým je třeba se vyhnout

By | 23 září, 2021

Vlasy jsou považovány za nejdůležitější část naší osobnosti a není divu, že vždy uděláme další míli, abychom vypadali krásně a nádherně. Díky krásným vlasům může celková osobnost vypadat přitažlivě, i když máte průměrný vzhled. S tak velkou důležitostí spojenou s vlasy nikdy nestačí utratit spoustu peněz a času za jejich údržbu.

Od starověku po moderní dobu muži, muži a ženy vždy dbali na to, aby jejich vlasy vypadaly po všech stránkách krásně. Existuje více než tisíc tipů a návrhů týkajících se údržby vlasů a my jako lidé jim všem věříme a dokonce je začínáme realizovat, ale mnoho z nich začíná mít na naše vlasy škodlivý účinek. Dnes přebíráme iniciativu a snažíme se představit pravdu za deseti mýty o péči o vlasy a navždy ji zlomit.

1. Pravidelným zastřihováním vlasů se zrychlí

Toto je nejběžnější mýtus spojený s péčí o vlasy a lidé těmto věcem často věří. Pokud se ale nad tím zamyslíte prakticky, dojde vám, že to s růstem vašich vlasů nemá nic společného. Vlasy vyrůstají z vaší pokožky hlavy a ne od konce, a pokud si vlasy ostříháte, nerostou rychleji, ale pokaždé je zkrátíte. Jediným skutečným faktem spojeným s úpravou vlasů je, že vám pomůže zbavit se roztřepených konečků a vaše zámky budou vypadat zdravěji.

2. Vybírání jednoho šedého vlasu povede k dalšímu

To je opět jeden z nejčastějších mýtů spojených s péčí o vlasy. Šířila to pravděpodobně stará žena a nejhorší je, že tomu lidé věří. Pokud si vytrhnete šedé vlasy, v žádném případě nedojde k růstu šedých vlasů a jediné, co můžete udělat, je udělat vlasy slabšími a podrážděnějšími.

3. Pročešte vlasy shora dolů

Měli byste to slyšet často a téměř všichni, ale věřte nám; To není pravda. Česání je nejlepší a jediný způsob, jak narušit vlasy, ale česat je shora dolů není správná cesta. Nejlepší způsob, jak si vlasy rozčesat a vyhnout se příliš mnoha vlasům, je začít je česat od poloviny rozštěpením.

4. Obnovte roztřepené konečky

Často jste viděli reklamy, kde výrobek tvrdí, že dokáže opravit roztřepené konečky, ale pravdou je, že vaše roztřepené konečky nemůže opravit nic, protože jsou to odumřelé vlasy. Pokud jste viděli mrtvé tělo ožít, můžete věřit produktu, který vám opraví roztřepené konečky.

5. Udržujte vlasy déle promazané

Tvoje máma na tebe vždy dělá tlak, aby si vlasy pravidelně a déle mastila, a pak jí to ukazuje. Funkce oleje je zvlhčit vlasy nebo pokožku hlavy, a i když si vlasy namažete šamponem před 20 minutami, stačí to. Navíc množství oleje, které nemá nic společného se zdravím vlasů, dodává vlasové pokožce a vlasům jen tolik oleje, kolik potřebuje, a zbytek se opláchne, když si vlasy umyjete.

6. Výsledky od suché pokožky hlavy až po lupy

Toto je nejběžnější mýtus, kterému většina z nás věří. Suchá pokožka hlavy vede k tvorbě lupů, ale pravda je téměř negativní. Suchá pokožka hlavy nemá s lupy nic společného, ​​ale mastná pokožka hlavy je náchylnější k tvorbě lupů. Až příště uslyšíte taková fakta, prostě tomu nevěřte!

7. Šampon je důvod, proč vám vypadávají vlasy

Toto je nejvyšší čas, kdy přestanete vinit šampon z vypadávání vlasů. Šampon vám pomůže pouze vyčistit špínu z pokožky hlavy a vlasů a vaše vlasy nebudou slabé ani silné. Když se osprchujete, mokré vlasy samotné zeslábnou a pokud si vlasy přitlačíte, abyste šampon rozetřeli, slabé vlasy se dají vytáhnout z pokožky hlavy. Přestaňte tedy věřit nebo vinit jakoukoli značku z padání vlasů!

8. Kondicionér není určen pro mastné vlasy

Slyšeli jste to více než stokrát od různých lidí, ale není to pravda a mýtus, navzdory skutečnosti, že začíná fungovat, někdy zůstává mýtem. Pokud jsou vaše vlasy mastné, je to proto, že produkují více mazu, než je potřeba, a kondicionér v nich nehraje roli. Pokud jsou vaše vlasy mastné a přesto si je chcete z jakéhokoli důvodu upravit, udělejte to!

9. Svažte si vlasy a zbavte se vlasů

Také jste to mnohokrát slyšeli, když vám lidé vidí vlasy na rameni nebo oblečení. Ale pravda je něco jiného. Pokud si svázáte vlasy, pomůže vám to pouze skrýt lupy a problém to vůbec neřeší. Existuje několik důvodů, které způsobují lupy, a existují i ​​lepší a účinnější způsoby, jak se s nimi vypořádat, kromě toho, že si svázáte vlasy.

10. Vlasy rozčesejte 100krát denně

Toto je největší lež ze všech výše diskutovaných mýtů. Pokud si vlasy rozčesáváte více, než je potřeba, způsobují vypadávání vlasů tím, že na vaši pokožku hlavy a vlasy vyvíjejí velký tlak. Pokud příliš kartáčujete, vlasy vám nepomáhají, jsou slabší a vypadávají z nich další vlasy. Přestaňte věřit a implementujte to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *