5 Nejčastější problémy se zámkem dveří

By | 11 září, 2021

Stejně jako všichni majitelé domů chcete mít své cennosti v bezpečí. Méně pozornosti však můžete věnovat zámkům vašich dveří, dokud se něco nepovede. Pokud se ale chcete vyhnout náhodným vyloučením a dalším problémům, doporučujeme, abyste zámky řádně udržovali. V tomto článku budeme hovořit o některých nejběžnějších problémech se dveřními zámky. Čtěte dále a dozvíte se více.

Zlomený nebo zaseknutý klíč

To je běžný problém. Možná máte nesprávnou západku dveří, která by mohla způsobit zaseknutí klíče. Obvykle se to může stát, pokud zámek řádně nemažete. Pokud je klíč zaseknutý, nepoužívejte sílu, jinak ho můžete zlomit uvnitř zámku.

I když nemáte moc času, měli byste se vyvarovat použití síly. Raději byste měli vyhledat dobrého profesionála, abyste předešli zhoršení problému.

2. Pomalé dveřní zámky

Těsné dveřní zámky jsou způsobeny hromaděním nečistot a špíny. Pokud si všimnete, že je rukojeť pomalá nebo je obtížnější vložit klíč do zámku, doporučujeme vyzkoušet metodu „udělej si sám“. Do zámku můžete například vložit vatový tampon, abyste se zbavili nečistot.

Pokud dveře dostatečně nemažete, měli byste místo nich použít silikonový nebo grafitový sprej. Není vhodné používat tuk nebo olej, protože v chladném období může ucpat díru.

3. Nesprávně vyvážená západka

Pokud západka na dveřích neudrží západku, může být zavření nebo zamknutí dveří obtížnější. Možná budete muset čas od času tento problém potkat. To je obecně způsobeno nesprávně našroubovanými nebo nainstalovanými závěsy.

Pokud chcete tento problém vyřešit, doporučujeme zkontrolovat nesprávné nastavení a vybrat správný nástroj k provedení nezbytných úprav. Pokud si myslíte, že věc nelze opravit, nebo pokud nemáte přístup k nejlepším nástrojům, můžete zavolat profesionála.

4. Klíč nezamkne zámek

Pokud části zámku spadnou nebo jsou opotřebované, můžete cítit otočení klíče, i když nestlačíte tlačítka. Protože se jedná o mechanický problém, měl by být ponechán na profesionálovi, který ví, jak mechanismus dveří funguje.

Pokud se klíč dveří neotáčí, když jej zasunete do zámku, zkuste namazat klíčovou dírku.

5. Mechanismus dveří je vadný

Obvykle je většina problémů s dveřmi mechanická. Postupem času jste prošli různými mechanickými problémy. Obecně platí, že u starých zámků může docházet k větším problémům v důsledku nadměrného používání a nedostatečné údržby.

Pokud tedy máte se zámkem mechanické problémy, doporučujeme vyhledat dobrého odborníka, který jej opraví. V tomto případě není dobré držet se přístupu „udělej si sám“, zvláště pokud jste začátečník.

Povídka, pokud máte některý z těchto problémů se zámkem, můžete se řídit uvedenými radami. Pokud ale problém přesahuje vaše schopnosti, měli byste zavolat profesionálního zámečníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *