5 nejčastější zdravotní péče pro seniory

By | 15 září, 2021

Stárnutí je nevyhnutelné, ale zdravý životní styl vám zajistí, že si ze svých zlatých dnů užijete maximum. Správně se říká, že to, co děláte ve dvaceti, ovlivňuje padesátku, takže musíte udělat promyšlené kroky ke zdravému životnímu stylu. Pokud si však uvědomujete možná chronická onemocnění, která se vyskytují během zlatých let, můžete s věkem tuto nemoc vědomě zahnat.

Zde je pět nejčastějších zdravotních problémů starších osob:

Artritida:

To je jeden z nejčastějších problémů mezi staršími lidmi. Špatný a neaktivní životní styl může způsobit artritidu. Příznaky, jako je bolest kolena, kotníku a kloubů, mohou být známkou toho, že trpíte artritidou. Nevyhýbejte se symptomům. Pokud vyhledáte lékařskou pomoc včas, můžete pomoci při léčbě artritidy a analgetické produkty pro artritidu na dálku. Cvičení může být pro seniory náročné, ale trocha cvičení je nezbytná k tomu, aby byly vaše nohy a klouby zdravé a aby vás bolest kolena neodradila od užívání si zlatých dnů.

2. Rakovina:

Rakovina je jednou z nejobávanějších nemocí postihujících nejen starší lidi, ale i lidi z jiných věkových skupin. Podle průzkumu je to druhá hlavní příčina úmrtí mezi lidmi nad 65 let s 413 885 úmrtí v roce 2014. CDC uvádí, že 21% žen a 28% mužů starších 65 let žije s rakovinou.

Pokud je rakovina detekována včas, lze ji vyléčit. Neexistuje však žádný způsob, jak léčit rakovinu. Existují způsoby, jak omezit utrpení a vedlejší účinky tohoto léku.

Bolesti kloubů, kolen, bolest v krku a slabost jsou jen některé z mnoha vedlejších účinků léku, který léčí rakovinu.

3. Alzheimerova choroba:

Alzheimerovou chorobou trpí jeden z devíti lidí ve věku 65 let a starších, což je téměř 11%, uvádí Alzheimerova asociace. Tato nemoc může také ovlivnit pohodu postiženého a jeho rodiny. Je důležité se s tím trpělivě vypořádat, být k tomu otevřený a vyhledat lékařskou pomoc. Protože tato nemoc souvisí s mozkem a pamětí, měli by rodinní příslušníci věnovat zvláštní pozornost bezpečnosti pacienta.

4. Osteoporóza:

Osteoporóza je stav, kdy kosti oslabují a lámou. Přestože léčba může pomoci, stav nelze zcela vyléčit. Proto je velmi důležité včas identifikovat a léčit osteoporózu a okamžitě ji léčit. Mnoho lidí nemá žádné příznaky osteoporózy, dokud nemají zlomeninu kosti. Chronická bolest kolena může být známkou toho, že vaše nohy potřebují pomoc. Člověk by měl používat kolenní ortézu a kotník, aby nespadl a nespadl.

5. Val:

Jak tělo stárne, síla těla a zdraví kostí a kloubů se začínají vyčerpávat. Výsledkem je, že lidé mají tendenci padat. Každý rok je téměř 2,5 milionu lidí starších 65 let převezeno do nemocnice kvůli pádu, říká CDC. Proces stárnutí se také zpomaluje, jak stárneme, takže takové pády mohou vést k částečné nebo úplné nehybnosti. Je důležité okamžitě léčit časné příznaky, jako je bolest kolena, třes nohou, slabé klouby. Když budete jíst hodně vápníku a vitamínů, můžete si udržet klouby a kolena zdravé. Předejdete tak bolesti kolen a pádům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *