5 Nejčastějších chyb při čištění koberců

By | 6 října, 2021

Mnoho lidí si myslí, že čištění koberce je něco velmi jednoduchého, co zvládne každý. No, to opravdu není pravda. Před zahájením celého procesu byste si měli být vědomi nejvhodnějších metod k odstranění nečistot nebo skvrn a prodloužení životnosti vašeho koberce. Zde jsou některé běžné chyby, kterých se lidé dopouštějí:

Nevylévejte okamžitě. Pokud necháte sprchu na koberci zaschnout, bude čištění mnohem náročnější. Musíte vědět, že kapaliny se plní hlouběji do koberce, což může vést k nepříjemnému zápachu a růstu plísní. Nakonec skvrna také nahlodá vlákna koberce. Pokud tedy dojde k rozlití, okamžitě jej vyčistěte, abyste se vyhnuli vážnějším problémům s vaším kobercem.

Použijte příliš mnoho vody nebo pracího prostředku. Velké množství vody a čisticích roztoků je obvykle obtížné absorbovat. V takovém případě je lepší koberec vysušit parním čističem, jinak může způsobit opět růst plísní. Další častou chybou je používání silných pracích prostředků. Může poškodit vlákna nebo rozpustit barvy vašeho koberce. Proto byste si měli pečlivě přečíst etikety čisticích roztoků, abyste zjistili, zda neobsahují nežádoucí vzorce nebo chemikálie.

Vymazání skvrn – to rozhodně není nejlepší nápad na váš koberec. Samozřejmě můžete skvrnu odstranit po tvrdém drhnutí, ale zároveň vážně poškodíte vlákna koberce. Mnohem efektivnější bude otřít skvrnu ručníkem. Poté chvíli počkejte, než jej seberete, a poté jej použijte k odstranění skvrn.

Čistěte příliš často – koberec byste měli čistit jen tehdy, když je to opravdu nutné. Nadměrné drhnutí a nadměrné používání pracích prostředků může mít velmi negativní účinek. Může způsobit barevný lak nebo dokonce vážnější poškození koberce. Pamatujte, že více není vždy lepší.

Zanedbání pronájmu profesionálního podniku na čištění koberců. Mnoho lidí nechce volat o pomoc odbornou službu kvůli dodatečným nákladům, které musí vynaložit. Ne vždy je to ale správné rozhodnutí. Ano, většinou můžete svůj koberec řádně vyčistit, aniž byste potřebovali pomoc. V případě silně poškozených koberců nebo častých skvrn od dětí a domácích zvířat byste však měli zavolat specialisty. Jinak může být poškození trvalé, takže vám nezbude nic jiného, ​​než si koupit nový koberec.

Doufejme, že vám tento článek bude užitečný. Čištění koberce a jeho udržování v dobrém stavu je velmi vážný úkol – má svá tajemství. Jistě, ne každý může být úklidovým specialistou. Měli byste se ale alespoň vyvarovat určitých chyb, které mohou vést k negativnímu účinku, a používat spolehlivé a ověřené metody, aby byl koberec čistý a zdravý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *