5 nejčastějších zdravotních problémů

By | 7 října, 2021

Podle lékařských zjištění hraje fyzická aktivita důležitou roli při odstraňování zdravotních problémů, jako je rakovina, cukrovka a srdeční choroby. Může také pomoci zlepšit náladu a zmírnit deprese. Nečinnost je obvykle doprovázena zvyšujícím se věkem, a proto je vhodné zvážit cvičební programy. Lidem se navíc doporučuje jíst zdravě. Abyste žili zdravě, je důležité zvážit konzumaci potravin bohatých na živiny. Stejně důležité je vyhýbat se kaloriím ve sladkostech a sladkostech. Mezi běžné zdravotní problémy patří:

· Nadváha a obezita

Pokud máte nadváhu nebo obezitu, zvyšujete své šance na úmrtí na diabetes typu 2, hypertenzi, mrtvici, ischemickou chorobu srdeční, onemocnění žlučníku, rakovinu prostaty, rakovinu tlustého střeva, rakovinu prsu, dyslipidémii a endometrium, respirační problémy, spánkovou apnoe, mrtvici a artritida. Proto je důležité kontrolovat svoji váhu zdravým stravováním a účastí na cvičebním programu.

· Duševní zdraví

Demence je často způsobena nemocí, problémy se zrakem a sluchem, reakcemi na léky, infekcemi, cukrovkou, nutriční nerovnováhou a selháním ledvin. Není to tedy důsledek stárnutí. Existují různé druhy demence, některé jsou dočasné a jiné trvalé. Jakmile vám bude přesně diagnostikována Alzheimerova choroba, dodržujte správnou péči a pomoc. Jedním z nejčastějších problémů duševního zdraví je deprese. Pokud se stav neléčí, může tento stav způsobit sebevraždu.

· Zneužívání drog

Užívání alkoholu a drog se nazývá zneužívání drog. Mnoho lidí, včetně mladých lidí a starších osob, často používá samoléčbu a volně prodejné léky. To často vede k vážným zdravotním následkům. Mnoho z těchto lidí může pít alkohol a nechtěně nebo záměrně míchat drogy. Abychom se zbavili potenciálních zdravotních problémů, je proto důležité, aby poskytovatelé zdravotní péče od svých pacientů zjistili, zda požívají alkohol nebo drogy.

· Tabákový kouř

Ukončení kouření tabáku lze považovat za jeden z nejúčinnějších způsobů prevence nemocí a předčasné smrti. Užívání tabáku je často označováno jako „nemoc z závislosti na tabáku“. Kuřáci, kteří se rozhodnou přestat, mohou dosáhnout svých cílů, zvláště pokud se rozhodnou využít podpory svého poskytovatele zdravotní péče.

· Zranění

Mezi seniory padají hlavní příčiny zranění, hospitalizací a úmrtí. Podle statistik ročně spadne 1 ze 3 seniorů starších 65 let. Snížení rizika zranění může pomoci posílit a zlepšit rovnováhu těla. Úprava domova navíc může pomoci snížit počet zranění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *