5 z nejběžnějších mýtů o přenosu koronaviru

By | 10 září, 2021

Pokud jde o přenos koronaviru, na internetu se šířilo mnoho mýtů. V tomto článku se podíváme na některé z nejběžnějších mýtů o covid-19. Proto musíte být informováni a porozumět rozdílu mezi skutečností a fikcí. Dezinformace lidí mohou mít koneckonců vážné důsledky. Pojďme si shrnout 5 nejběžnějších mýtů o covid-19. Čtěte dále a dozvíte se více.

1. Pokud nosíte obličejovou masku, můžete virus chránit

To je špatně. Používání běžné papírové chirurgické masky neposkytuje žádnou ochranu proti covid-19. Důvodem je, že většina těchto masek nedokáže blokovat malé mikroskopické částice různých typů virů.

Pokud si tedy koupíte běžnou masku na obličej, před infekcí vás neochrání. Musíte investovat do masky vyšší kvality určené k blokování virů.

2. Je větší pravděpodobnost, že zachytíte kanál, než koronavirus

To je další mylná představa. Podle některých lidí, protože se koronavirus šíří kvůli blízkému kontaktu, je nepravděpodobné, že by se většina lidí nakazila, pokud by si při rozhovoru s ostatními udržovali odstup.

Ačkoli si většina lidí myslí, že se covid-19 příliš neliší od běžného nachlazení, realita je opačná. Podle odborníků má covid-19 mnohem více infekcí než chřipka.

3. Domácí zvířata mohou šířit COVID-19

Podle zprávy zveřejněné v Číně je jeden ze psů, které testovali na virus, považován za „slabě pozitivní“. Experti si však nejsou jisti, zda je zvíře skutečně nakaženo. Předpokládají také, že pes nesl virus na povrchu nosu, protože se toulal po oblasti, kde lidé virus nosí.

4. Balíky z Číny jsou nakaženy

To je další mylná představa. Tento typ mýtu může způsobit mnoho sociálních škod. Přestože původem COVID-19 byla Čína, neznamená to, že jsou výrobky z Číny kontaminovány.

5. Pravidelné vysoušeče rukou mohou eliminovat COVID-19

Pokud si nejste jisti, zda je váš koronavirus na vašich rukou, nemůžete virus zabít vysušením rukou dobrým osoušečem rukou. Ve skutečnosti, pokud chcete, aby vaše domácí prostředí bylo bez všech druhů infekcí, měli byste místo vysoušeče rukou vyzkoušet jiné metody.

Například můžete do každé své místnosti nainstalovat dobrý čistič vzduchu, který vyčistí váš vnitřní vzduch. Tyto jednotky jsou určeny k zachycení mikroskopických kapiček a částic různých typů virů. Proto je méně pravděpodobné, že virus chytíte.

Stručně řečeno, to jsou jen některé z běžných mýtů o covid-19. Pokud chcete říci, že musíte být chráněni před virem, doporučujeme vám šířit nesprávné informace a dodržovat všechny rady odborníků, abyste byli v bezpečí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *