7 nejčastějších basketbalových střel

By | 7 října, 2021

Basketbal je jedním z nejpopulárnějších sportů na světě, a to jak pro hraní, tak pro sledování. Pro hráče to může být spíše umělecká forma než sportovní výkon. Hraní basketbalu vyžaduje vysokou úroveň fyzické zdatnosti, složité pohyby a mentální schopnosti, které společně vytvářejí body na hřišti. Daleko od svých skromných začátků dosáhl basketbal statusu superstar.

Superstar nebo ne, ale základy jsou stále nejdůležitějšími aspekty basketbalové hry. Pokud chcete být ve hře dobří, musíte znát pravidla a mít dovednosti. Pomáhá také rozvíjet pytel triků a být vynikajícím střelcem je jedním z nejlepších způsobů, jak vidět dobré výsledky na výsledkové tabuli. Zde je sedm nejčastějších střel v basketbalu. Vyzkoušejte, procvičujte, vneste do hry. Výsledky se vám budou líbit.

1. Rozložení Uspořádání je jednou z nejjednodušších střel v basketbalu a používá se v jedné ze dvou různých situací během zápasu: -Jste -li pod prstenem a dostanete míč při střelbě skrz koš. – Pokud driblujete míč davem a skončíte pod sítí.

2. Jednoruční podhazování Tato střela musí být před zkouškou v zápase hodně nacvičena, protože je to obtížné. Kromě toho nemůžete používat jednoruční ruku, pokud jste v pevné poloze.

Dvouruční set Dvouruční set je obvykle uložen pro dálkové akce. Tento záběr už dnes není tak běžný, jak býval. Nejslavnějším hráčem, který tuto střelu proslavil, byl Bob McDermott, který se proslavil schopností střílet odkudkoli ze dvora.

Jednoruční sada Jednoruční sada je dalším ze základních principů. Má stejné dobré body jako obouruční sada, ale poskytuje vyšší rychlost.

5. Skoková střela Skoková střela se téměř vždy změní na body na výsledkové tabuli. Tento výstřel je často kombinován s falešným a je populární mezi současnými basketbalisty všech úrovní.

6. Hákový odpal Hákový odpal lze kombinovat s řadou různých pohybů na hřišti, takže se jedná o velmi univerzální basketbalovou střelu, kterou lze provozovat na vzdálenosti ze střední vzdálenosti na krátkou vzdálenost.

7. Trestný hod Každý zná trestný hod; to je ten, kde ostatní hráči stojí a dívají se. Hráč dostane trestný hod, když ho strčí hráč soupeře, a tuto ránu provede z čáry volného hodu. Abyste byli během trestného hodu považováni za dobré, musíte udělat alespoň 8 z 10 těchto střel.

Toto je sedm nejčastějších střel v basketbalu, a přestože je jich více, některé další vyžadují podrobné kombinace a variace úrovní dovedností. To se může začátečník naučit a procvičit k dokonalosti. Pro všechny tyto výstřely a každý další pohyb v basketbalové hře je nejlepší procvičovat a neustále aktualizovat své dovednosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *