7 nejčastějších chyb SEO, kterých byste se mohli chtít vyvarovat

By | 30 září, 2021

Pokud jde o obsahový marketing, je třeba optimalizovat váš blog nebo webové stránky ve vyhledávačích. Přestože se SEO techniky v průběhu času mění, je SEO stále důležité pro lepší hodnocení. Při optimalizaci svého webu pro SEO byste se měli vyvarovat běžných chyb. Níže jsou uvedeny některé běžné chyby SEO, kterých se většina lidí dopouští.

1. Vyberte nesprávná klíčová slova

Optimalizace obsahu znamená, že vaše webové stránky jsou seřazeny podle konkrétních klíčových slov. Proto je důležité, abyste vybrali relevantní klíčová slova. Možná nebudete chtít ignorovat důležitost klíčových slov s dlouhým chvostem.

Než začnete, možná budete chtít udělat svůj průzkum. Za tímto účelem můžete použít několik užitečných nástrojů, jako jsou Moz, SEMrush, Google Trends a Google AdWords Keyword Planner, abychom jmenovali alespoň některé. Je velkou chybou zvolit nesprávná klíčová slova.

2. Vyplňte klíčová slova

Další častou chybou je nadměrné používání klíčových slov. Použitím stejných klíčových slov příliš mnohokrát v obsahu je vyhledávači považováno za spam. To poškodí vaše hodnocení ve vyhledávačích.

V ideálním případě by hustota klíčových slov měla být 0,5 až 1%. Google může detekovat nadužívání klíčových slov pomocí techniky zvané Latent Semantic Indexing (LSI).

3. Vytváření irelevantního obsahu

Další častou chybou je vytváření obsahu, který je pro váš obsah irelevantní. Vyhledávače, jako je Google, poskytují tyto stránky pouze online uživatelům, kteří obsahují relevantní klíčová slova a obsah. Pokud tedy lidé skončí na vašem webu, ale nenajdou obsah, který hledají, váš web nebude zařazen.

4. Publikování původního obsahu

Tento bod se týká kvality obsahu, který publikujete na svém blogu nebo webu. Obsah, který se chystáte publikovat na svém blogu, musí být originální, jinak bude váš web potrestán společností Google. Není tedy dobré kopírovat obsah z jiného webu a používat jej na svém webu.

Duplicitní obsah nebude vůbec užitečný. Proto je lepší investovat do původního obsahu. Pokud nemůžete psát články sami, můžete si najmout nezávislého pracovníka.

5. Nepoužívejte nadpisy a meta popisy

Meta popisy a značky titulků jsou pro SEO velmi důležité. Ignorování tohoto aspektu SEO je špatné pro hodnocení vašich webových stránek. Další chybou je zapomenout na přidávání štítků obrázků. Problém je v tom, že roboti vyhledávačů nejsou naprogramováni na čtení textu na fotografiích. Proto byste měli zahrnout alternativní štítky, které vyhledávačům pomohou zjistit, o čem vaše obrázky jsou.

6. Získejte zpětné odkazy nízké kvality

V současné době musí obchodníci s obsahem chápat důležitost získávání dobrých zpětných odkazů. Dělají však tu chybu, že místo několika kvalitních zpětných odkazů z autoritních webů získávají spoustu zpětných odkazů nízké kvality.

Jinými slovy, musíte získat zpětné odkazy ze stránek s dobrou pověstí a vysokým hodnocením.

7. Použijte příliš mnoho interních odkazů

Interní odkazy jsou také důležité pro lepší pozici. Musíte propojit své blogové příspěvky nebo články s nejvýkonnějšími stránkami a naopak. Ujistěte se však, že články, na které odkazujete, jsou relevantní. Opět možná nechcete přehánět, nebo byste mohli být potrestáni.

Stručně se ujistěte, že při provádění SEO technik neděláte tyto chyby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *