8 Nejčastější poporodní tělesné problémy a způsoby, jak se s nimi vypořádat

By | 11 září, 2021

Narození dítěte je nádherný zážitek. Narození dítěte však vede k několika fyzickým a emocionálním změnám. Zde jsou některé z nejčastějších poporodních problémů s tělem a způsoby, jak se s nimi vypořádat:

1. Perineální bolest

Častá je také bolest v perineu (oblast mezi pochvou a konečníkem). Abyste se vyhnuli vážným komplikacím, měli byste se poradit se svým lékařem. Použití měkkého polštáře může zmírnit nepohodlí.

2. Péče o prsa

Mateřské mléko se zvyšuje mezi druhým a pátým dnem po narození dítěte. Cítíte pocity v prsou. V mnoha případech je prsa plná mléka. Může být velmi tvrdý jako kámen a bolestivý. Tato fáze se označuje jako polykání. Tomu se můžete vyhnout tím, že budete své dítě krmit v kratších intervalech. Můžete dokonce vytlačit mléko pumpou, dokud není poptávka stejná. Použití teplých ručníků nebo ledových balíčků může také pomoci změkčit prsa.

Bolavé bradavky

Kojení a neustálý přísun mléka může způsobit bolest bradavek. To je velmi běžné a obvykle to vyřeší během několika dnů od doručení. Lékaři mohou doporučit, abyste na uklidnění oblasti použili krém na bradavky.

4. Děložní infekce

Někdy fragmenty placenty zůstávají v děloze. Některé příznaky zahrnují zvýšenou srdeční frekvenci, mírnou horečku, otok dělohy a dokonce intenzivní bolest břicha a výtok z dělohy. Lékaři to léčí antibiotiky.

5. Poporodní deprese

Matky mají tendenci cítit se zahlceny povinnostmi a řešením maličkostí. Úzkost, smutek a vztek jsou příznaky poporodní deprese. Poprvé je nejběžnější, že se ho matky mohou zbavit s podporou vašeho partnera, pomoci v domácnosti a rodinných příslušníků. Pomůže také připojení se ke skupině podpory nebo poradenské sezení.

6. Vypadávání vlasů

Snížená hormonální rovnováha vede k vypadávání vlasů. Neboj se. To se časem sníží. Vše, co musíte udělat, je dodržovat dietu bohatou na bílkoviny, aby vaše vlasy byly zdravé.

7. Vaginální výtok

Po porodu má mnoho žen několik týdnů vaginální výtok (lochia). Obsahuje děložní krev a tkáň. Měli byste se vyhnout namáhavé fyzické námaze. Dopřejte svému tělu dostatek odpočinku. Ať se uzdraví.

8. Vaginální krvácení

Do dvou týdnů se krvácení zpomalí. Po tomto období se krvácení zesvětlí a může trvat až 6 týdnů. Vyměňte podložky každé čtyři hodiny nebo dříve, abyste zabránili infekci. Jakékoli opakující se silné krvácení nebo srážení (s nebo bez zápachu) by mělo být okamžitě hlášeno lékaři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *