Analýza nejčastějších příčin rozvodu

By | 10 září, 2021

Žádní dva lidé nebo dva vztahy nejsou stejní. Stále však existují běžné problémy, se kterými se většina lidí potýká a které vytvářejí výzvy a konflikty v manželství nebo jiném dlouhodobém mezilidském vztahu. Pohled na nejčastější příčiny rozvodu proto nabízí důležitý pohled na to, co se děje ve světě a možná i ve vašem vlastním životě.

Jedna studie, kterou provedl Institut pro rozvodové finanční analytiky, zjistila v průzkumu šest běžných příčin rozvodu. Na vrcholu seznamu byla nekompatibilita, 43% z celkového počtu. Nyní je to úlovek, který může představovat celou řadu konkrétnějších důvodů. V některých případech to může být nekompatibilita způsobená komunikačními problémy nebo neschopností vycházet spolu nebo žít společně v míru, v jiných to může představovat různé životní priority, změnu těchto priorit a řadu dalších důvodů.

Druhou nejčastější příčinou rozvodu byla nevěra. Tato kategorie získala 28% z celkového počtu a zahrnuje také to, co bylo definováno jako jiné sexuální problémy. Může se tedy také vztahovat k obecné sexuální neslučitelnosti, nedostatku fyzické přitažlivosti nebo sexuálního zájmu, klesající nebo přerušené sexuální aktivitě atd. Kromě toho, že jeden partner podvádí druhého, jsou v sázce také další problémy, i když se to někdy děje ve stejných scénářích a jeden způsobuje druhého.

Problémy s penězi a argumenty byly třetím obecným seznamem, s 22%. Toto je oblast, která se vždy vyskytuje v manželství. Je to osobně a interpersonálně stresující a má celou řadu dalších souvisejících problémů, jako je stav zaměstnání, kariéra, výdajové návyky a finanční priority. To znamená, že způsob, jakým se rozhodnete utratit peníze, je důležitý i pro pár s určitým finančním zajištěním. Ať už jde o investování, splácení dluhu, upřednostnění dovolené nebo jiné formy disponibilních výdajů, spoření na důchod, koupi domu atd.

Emocionální nebo fyzické týrání bylo čtvrtou nejčastější příčinou rozvodu a na celkovém průzkumu se podílelo 5,8%. Přestože je fyzickým týráním většina z nás, je důležité také dlouhodobě zvážit vážné negativní důsledky emočního zneužívání.

Byly zmíněny další dvě příčiny, s rodičovskými problémy a problémy se závislostí, včetně alkoholismu. Každý z nich dosáhl méně než 1% z celkového počtu.

Pokud vám některý z nich zní povědomě, rozhodně reprezentuje většinu problémů, se kterými se ve vztazích potýkáme. Čísla se určitě budou lišit v jiných průzkumech nebo s různými velikostmi vzorků a mohou být zahrnuty i další příčiny. Je také třeba poznamenat, že tolik z těchto problémů je propojeno, přičemž jeden způsobuje nebo způsobuje druhý.

Pro každého, kdo by se mohl rozvádět, je důležité, abyste se co nejlépe připravili. Promluvte si s kvalifikovaným zákonným zástupcem ve vaší oblasti, který vám poradí, jak nejlépe postupovat. Jak ukazují tyto běžné příčiny rozvodu, určitě nejste sami, ať už v tuto chvíli konkrétně přinesete cokoli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *