Bo և další dlouhé dřevěné hůl bojové umění zbraně

By | 2 října, 2021

Kromě skal byla nejdelší dřevěná hůl nejdůležitější zbraní v historii lidstva. Je to logické, protože dřevo bylo v lesích vždy k dispozici nebo se dalo snadno vyrobit. Asijská bojová umění již dlouho mění dřevěnou hůl na uměleckého koně, protože mnoho stylů bojových umění začleňuje do svých systémů dlouhý personál. Některé styly mají dokonce tradiční zbraňové koně nebo kočky zobrazující dlouhý personál. Některé systémy bojových umění jsou cvičeny se zbraněmi, jako je personál, s použitím praktického vybavení pouze bez použití definovaných koní.

Na rozdíl od mnoha zbraní bojových umění, jako jsou meče, nože, dýky a zbraně dlouhého dosahu, je posádka zbraní dlouhého dosahu s vynikající přístupností. To umožňuje uživateli útočit a bránit se ze vzdálenosti, která může být pro nepřítele frustrující zbraní krátkého dosahu frustrující. Dálkové zbraně jsou také užitečné pro udržení nepřístupných mnoha protivníků. Zbraně dlouhého doletu, jako jsou posádky, samozřejmě nelze snadno skrýt, stejně jako zbraně krátkého dosahu, takže je lze obtížně přenášet.

Jednou z nejpopulárnějších zbraní v bojových uměních aponského karate je bo. I dnes je bonus obvykle první zbraní vyučovanou ve školách karate, nejběžnější zbraní, se kterou se lze setkat na turnajích. Zaměstnanci Bo přicházejí v různých variantách. Existují těžké luky, které vypadají jako tradičnější silné pruty; existují lehčí verze, které jsou na obou koncích užší. Existují také univerzální bo hvězdy, jako jsou osmiúhelníky, ale jsou mnohem méně běžné než obvyklé kulaté, kruhové verze.

Ačkoli existují jednoruční houpačky, většina bo vybavení zahrnuje obě ruce držící zbraň. Různé údery: bloky lze vyrábět jak na obou koncích booye, tak na bocích և uprostřed. Uživatelé Bo používají všechny zbraně, protože techniku ​​lze použít na jakoukoli část bo. U většiny bogeyových technik uživatel drží posádku blízko středu, přičemž oba konce vyčnívají rovnoměrně. Vedoucí ruka (nejdále od těla) byla tradičně pravou rukou.

Koňské závody moderních zbraní přinutily vyvinout se bo, kde konkurenti nyní používají extrémně lehké bo, a některé dokonce mají reflexní povrchové úpravy, které dávají zářivější vzhled, když uživatel provádí bo ևև. Na rozdíl od tradičních bo koní, kreativní moderní koně s otevřenou kůží zahrnují složitější otočení a dokonce i hody. Někteří váleční umělci nepovažují některé z moderních lodí viděných v režimech soutěže za skutečné zbraně, protože někteří konkurenti kladou důraz spíše na rotující akci klubu než na skutečné bojové techniky. Mohlo by to klidně být věcí osobního vkusu. Proto jsou ve většině otevřených turnajů bojových umění divize zbraní rozděleny na tradičně kreativní.

Čínské styly kung -fu také používají dlouhou hůl, i když ve srovnání s japonskými styly karate existují rozdíly v technice. Namísto držení čínského jha uprostřed jako chlastu je čínská posádka obvykle držena blízko jednoho konce, což dále prodlužuje účinek zbraně. Vedoucí rukou je také levá ruka a pravá ruka je spodní konec hůlky. Existují však techniky, které zahrnují změnu stran i zasažení dolního okraje. Kromě obouručního uchopení zbraně existuje více jednoruček s čínským personálem než s japonským velitelstvím. Stejně jako jejich kung-fu koně s prázdnou rukou mají čínští koně více kruhových, kymácejících se technik než japonské karate.

Moderní koně wushu používají mnohem více lehkých zbraní než tradiční koně kung -fu. Stylisté wushu používají hůlky nebo tyčinky z unikátního bílého voskového dřeva ze stromů pěstovaných pouze v Číně. Tyčinky vyrobené z tohoto druhu dřeva nejsou tak přesné jako japonské boo. Posádky wushu jsou přirozeně uraženy silnějším dnem, tenčím vrcholem. Dřevo z bílého vosku je extrémně trvanlivé, protože uživatelé tohoto typu čínské posádky provádějí techniku, která zahrnuje rozbití všech zbraní na podlahu ze všech sil.

Korejský kuk sul won má ve svém systému také dlouhou hůl, použitá technika je podobná směsi čínských a japonských tahů. Ačkoli jsou všechny formy bojových umění využívajících zbraně propracovanější, mohou mít působivěji vyhlížející zbraně, ale bojová umění zůstávají dlouho oblíbeným v mnoha bojových uměních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *