Databáze Microsoft Access: Pět nejběžnějších úkolů pro porozumění databázi Access

By | 11 září, 2021

Jsem pravidelně najímán ke spouštění a ověřování databázového programu Accessu, který byl během let vybudován a přestavěn z důvodu:

  1. Vývojář (možná bývalý zaměstnanec) od té doby opustil organizaci a nezanechal žádnou dokumentaci.
  2. Osoba omylem zavřela databázi a nemohla se dostat k oficiálnímu hacku.
  3. Některé součásti v databázi aplikace Access byly ztraceny a uživatelé potřebují přidat nové funkce.
  4. Noví správci získali databázi a nemají dostatek znalostí k rozšíření systémových sestav.
  5. Klient chce upřímný názor na to, jak dobře (nebo špatně) byla databáze Access navržena a implementována.

Ale s trochou školení a znalostí existuje několik základních, ale jednoduchých úkolů, které mohou uživatelé provádět sami, aby porozuměli obrysu a porozuměli databázi Accessu, než zavolají opraváře / ženu.

Mám pro vás 5 obecných tipů:

  1. U většiny dobře navržených databázových systémů Access obvykle začínáte uvítací obrazovkou (Přístupový formulář), které by měly být deaktivovány na začátku aplikace a nikoli v okně databáze (Přístup do roku 2003 nebo dřívější) nebo navigační podokno (Přístup na rok 2007 a novější). Potřebujete PŘESTĚHOVAT SE klávesu před spuštěním aplikace, která ‚obejde‘ spouštěcí formulář a přenese vás do prostředí na pozadí.
  2. Pomocí okna databáze nebo navigačního podokna zkontrolujte, zda jsou všechny objekty viditelné (protože některé věci lze skrýt). To bude vyžadovat, abyste zapnuli přepínač „Zobrazit skryté objekty“, který je vNástroje‚,‘Možnosti‚Jídelní lístek (Přístup do roku 2003 nebo dřívější) nebo ‚Kancelář / za pódiem‚tlačítka (Přístup na rok 2007 nebo novější).
  3. Ověřte pomocí viditelných tabulek, zda je místní (fyzicky) tabulky nebo propojené tabulky s jinými databázemi (včetně Microsoft Access). To lze snadno identifikovat podle zobrazené ikony. Jednoduchá ikona stolu (který vypadá jako tabulková mřížka) je skutečná fyzická tabulka a propojovací tabulka má modrou šipku (napravo) se stejným symbolem ikony. Pokud používáte tabulky propojené s databází, musíte získat databázový soubor a také zkontrolovat systém (asi první).
  4. Užitečný nástroj nazvaný ‚Dokumentátor databáze‚lze provést za účelem poskytnutí dlouhé a podrobné zprávy o všech vybraných objektech pokrývající prvky návrhu, indexy a zabezpečení (případně). Toto je velmi podrobná zpráva, ale obsahuje technické informace potřebné k pochopení struktur ve vaší databázi. Vyhledejte nápovědu Access, abyste věděli, jak používat jeho nástroj – jeho použití je jednoduché.
  5. Dalším užitečným nástrojem jeZávislost na objektech‚nástroj pro vybraný objekt zobrazující okno ukazuje, které další objekty se vztahem závisí na vybraném objektu jako zdroji. Pomocí systému nápovědy Access znovu určete, jak jej spustit.

K provedení výše uvedených úkolů budete potřebovat čas, zvláště pokud se jedná o poměrně velkou databázi (řekněme více než 100 objektů dohromady), ale s trpělivostí a odhodláním jste brzy zdokumentovali a převzali kontrolu nad vlastní databází Accessu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *