Děláte nejčastější chybu v začátečnické hře na kytaru?

By | 13 října, 2021

Pokud se s kytarou teprve začínáte, je velká šance, že se pustíte do nejběžnějšího kytarového cvičení pro začátečníky. A to, že nestíháte brzy, může vést k neuvěřitelné frustraci z toho, že později nebudete dostatečně pokrokoví.

Vidíte, problém dnešních kytaristů je, že mají příliš mnoho možností. Dnes existuje více informací o tom, jak se učit na kytaru, než kdy v historii. Je to zdrcující. A nakonec se stane, že si lidé prohlédnou všechny informace a udělají jednu ze dvou věcí:

1. Nechte se paralyzovat nerozhodností a nic nedělejte.

2. Nechte se zahltit informacemi a zkuste udělat všechno.

V obou případech je konečným výsledkem selhání. Kromě toho druhý případ obvykle nejenže selže, ale také tráví spoustu ztraceného času neefektivním cvičením, než se nakonec frustrovaně vzdá. To také není to, co hledáme, a obojí se dá vyhnout.

Je jednoduché vědět, co chcete na kytaru dělat, a pak ignorovat 99% informací, které se nehodí do vašich cílů. Musíte mít jasno v tom, čeho chcete dosáhnout. I když je vaším cílem nakonec naučit se každý kytarový styl, který člověk zná – blues, rock, country, jazz, klasiku, pojmenujete to – přesto byste si měli nejprve vybrat a držet se ho po značnou dobu. .

Největší chybou, kterou dnes začátečníci dělají, je ztráta soustředění. Zkuste se naučit jednu věc na kytaru, a pak vás bude rozptylovat něco nového, co vidí. A vzdát se počáteční věci, kterou se pokoušeli naučit, než se dostali do bodu, kdy to mohli snadno hrát. Právě to brání kytaristům v růstu. Protože jde o neustálé zvládání jednotlivých dovedností před pokračováním, vede to k budování mnoha technik, úniků, riffů a písniček. Bez stále rostoucích „kapesních triků“ pod opaskem vždy zůstanete průměrným kytaristou. Nikdy nepoznáte svobodu a radost z toho, že můžete tvořit hudbu, vyjádřit prostřednictvím kytary v každém okamžiku přesně to, co ve vás je.

Udělejte si laskavost. Nestaňte se jedním z kluků, kteří tvrdí, že hrají na kytaru, ale znají jen hromadu písničkových intra a neumí zahrát jedinou skladbu. Prvním krokem, jak se tam dostat, je zjistit, co chcete, a poté se omezit na učení jedné písně v čase souvisejícím s účelem. Pokud se soustředíte na zvládnutí jedné písně, než se posunete dál, naučíte se to 100krát rychleji než ten, kdo se dívá na stránky, a každý týden se budete snažit hrát novou skladbu. Výsledky vás ohromí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *