Dvě nejčastější chyby při psaní s klíčovými slovy

By | 12 září, 2021

Opravdu mi stoupá krevní tlak. SEO copywriting začal získávat špatnou pověst kvůli nedbalosti. jak to? Protože příliš mnoho lidí tvrdí, že ví, co dělají. Ve skutečnosti jednoduše zadávají klíčová slova do kopie, aniž by se museli starat o to, jak kopie bude plynout. Kopie, která zní mechanicky nebo ztuha, je jistým znakem toho, že amatérský spisovatel má ruce.

Při psaní kopie SEO věnujte čas tomu, abyste zjistili, co funguje a co ne. Existují dvě chyby, kterých se dopouští téměř každý amatérský textař ve vyhledávačích. Podívejme se na každého.

# 1 – Seznam

Předpokládejme, že navštívíte domovskou stránku webu, který prodává kosmetiku. Při čtení kopie stále narazíte na řadu položek: potřeby do kadeřnického salonu, vybavení kadeřnického salonu a profesionální stoly pro manikúru. Kopie zní takto:

———————————————————- ———-

Nejlepší výběr potřeb pro kadeřnictví, vybavení kadeřnictví a

Profesionální manikúrní stoly na internetu

Pokud hledáte zásoby pro kadeřnictví, vybavení pro kadeřnictví a profesionální stoly pro manikúru, potřebujete dodavatele, který nabízí vynikající výběr a vynikající služby. Protože nákup potřeb pro kadeřnický salon, vybavení kadeřnického salonu a profesionálních stolů pro manikúru může být drahý podnik, chcete také podnik, který přináší nejnižší cenu.

Důvěřujte ABC Beauty Supply, že vám denně nabídne největší sortiment produktů pro péči o vlasy, vybavení kadeřnictví a profesionální stoly pro manikúru. Objednávky jsou odesílány do 24 hodin a – u všech potřeb kadeřnického salonu, vybavení holičství a objednávek profesionálních manikúrních stolů nad 100 USD – je doručení zcela zdarma!

———————————————————- ———-

Vidíte, jak to plyne (nebo neteče), když pokaždé použijete všechny své klíčové fráze za sebou? Jednou určitě. Je to dobré. Dokonce dvakrát, v závislosti na délce vaší kopie. Ale dát všechny své klíčové fráze do seznamu a opakovat to pokaždé, když dostanete nejmenší šanci. Co místo toho děláte?

Diskutujte o každém ve své vlastní sekci. Promluvte si o různých typech potřeb kadeřnického salonu. Podívejte se na důvody, proč je vaše vybavení kadeřnictví lepší než ty, které prodávají ostatní. Nebo dokonce zmíňte vlastnosti a výhody řady manikúrních stolů, které nabízíte.

# 2 – Nahraďte klíčová slova obecnými podmínkami

Tato technika (stejně jako výše) je naprosto v pořádku, pokud ji používáte střídmě. Pokud nahradíte všechny instance obecného výrazu klíčovou frází, bude vaše kopie ve skutečnosti znít hloupě. Podívejme se na příklad webové stránky pro web design.

———————————————————- ———-

Webový design New Orleans

Naše firma zabývající se webovým designem v New Orleans nabízí firmám v obecném prostředí vysokou úroveň kreativity. Naše styly webového designu v New Orleans nejsou nikdy vytvořeny ze šablon. Každý webový design v New Orleans je vlastní tvorba přímo pro váš web.

———————————————————- ———-

Pokud byste vešli do kanceláře webové designové společnosti a zaměstnanci začali mluvit, jako by byla napsána kopie, s největší pravděpodobností byste si mysleli, že užívají drogy! Proč byste tedy takto psali kopii svého webu? Důvodem je to, že většina amatérů si mylně myslí, že nemohou psát jak pro vyhledávače, tak pro návštěvníky webových stránek. Rád říkám, že se mýlí! Určitě můžete pro oba psát s velkým úspěchem.

Zkuste tyto:

———————————————————- ——–

Progresivní, kreativní, optimistický. Toto jsou fráze, které nejlépe popisují většinu online podniků v New Orleans. Webový design pro vaši organizaci by měl odpovídat vašemu stylu. Návrhy stránek, které obdržíte, nebyly nikdy vytvořeny ze šablon a skutečně odrážejí vaši firemní osobnost. Protože pracujeme výhradně s firmami v New Orleans nebo v jeho blízkosti, webový design si zachovává pocit Big Easy.

———————————————————- ——–

Viděl jsi to? Fráze byla rozdělena s interpunkcí. Vaše hodnocení to trochu nepoškodí, ale vaše kopie bude znít mnohem lépe.

To nejsou všechny chyby. Kéž by byli! Většinu chyb amatérských spisovatelů lze ale vyřešit jedním jednoduchým testem. Přečtěte si to nahlas. Pokud vám kopie připadá směšná, když ji čtete nahlas, bude znít stejně směšně i pro návštěvníka.

Nepospíchej. Než začnete vytvářet text pro své stránky (nebo stránky svých klientů), přečtěte si informace o SEO copywritingu. Pak si můžete být jisti, že se vaše kopie lépe převede a zároveň přispěje k vašemu vysokému hodnocení.

© 2006, Všechna práva vyhrazena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *