Jak odpovědět na 9 nejčastějších otázek na pohovoru

By | 20 září, 2021

Jít na pohovor vám dává skutečnou šanci zapůsobit na vedoucího pronájmu. Neexistuje žádná záruka, co se vás zeptá, ale bude skvělé vědět, že se stále objevuje řada otázek.

Ačkoli bohužel neumíme číst myšlenky, je důležité, abyste na tyto otázky měli účinné odpovědi, které vám pomohou udělat velký dojem. Zde jsou některé z nejčastějších otázek na pohovoru a návrhy, jak na ně odpovědět. Považujte to za studijní příručku své otázky k pohovoru.

  • Můžeš mi o sobě něco říct?

Toto je obvykle úvodní otázka. Je to jednoduché, mnoho lidí se na to nepřipravuje, ale je to zásadní. Je to skvělá příležitost, jak ukázat své přednosti. Můžete začít tím, že odpovíte s přehledem, co děláte nyní a čeho jste zatím ve své kariéře dosáhli. Můžete se řídit stejnou strukturou jako životopis a uvést příklady svých úspěchů a dovedností, které jste získali. Nezacházejte příliš do podrobností – tazatel vás požádá, abyste rozšířili další podrobnosti o oblastech, o kterých by chtěli více informací.

  • Proč bychom vás měli najmout?

Tato otázka se dívá dopředu, ale máte štěstí, pokud ji správce pronájmu položí. Zde získáte šanci sdělit vedoucímu náboru své dovednosti a zkušenosti, které máte, což je na pozici, o kterou se ucházíte, velmi důležitá.

Neříkejte jen o své zkušenosti; vysvětlit, jak to může být prospěšné pro podnikání.

  • Jaké jsou vaše největší přednosti?

Při odpovědi na tuto otázku buďte přesní. Sdílejte své skutečné přednosti, ne ty, o kterých si myslíte, že by je zaměstnavatel chtěl slyšet. Buďte relevantní. Vyberte si silné stránky, o které se podělíte a které jsou v dané pozici nejvíce zaměřeny.

  • Co považujete za své slabé stránky?

Tazatel chce prostřednictvím této otázky identifikovat vaše sebevědomí a poctivost. Vzpomeňte si na něco, s čím bojujete, ale pracujete na zlepšení. Například pro vás může být obtížné mluvit na veřejnosti, ale nedávno jste se dobrovolně přihlásili na pořádání seminářů v davu.

  • Kde se vidíte za 5 let?

O svých budoucích cílech buďte upřímní a konkrétní. Vezměte na vědomí, že náborový manažer chce vědět, zda jste pro sebe a svou kariéru stanovili realistická očekávání, zda máte ambice a zda pozice, o kterou se ucházíte, je relevantní pro vaše cíle a růst.

  • Proč opouštíte své současné zaměstnání?

Rozhodně udržujte věci pozitivní. Pokud jste negativní vůči předchozím zaměstnavatelům, nemáte co vydělávat. Ukažte věci spíše způsobem, který chcete využít nových příležitostí, a práce, o kterou se nyní ucházíte, vám bude vyhovovat lépe než vaše předchozí zaměstnání.

  • Co hledáte v nové práci?

Buď konkrétní. Můžete říci stejné věci, které tato pozice nabízí.

  • Jak zvládáte stresové nebo stresové situace?

Vyberte odpověď, která ukazuje, že můžete stresovou situaci zvládnout produktivně a pozitivně. Nejlepší přístup je promluvit si o svých taktikách snižování stresu a uvést příklad stresové situace, kterou jste prošli.

  • Máte na nás nějaké dotazy?

Pohovor není jen příležitostí pro náborového manažera, aby vás poznal, je to také vaše příležitost zjistit, zda vám tato práce nejvíce vyhovuje. Co chcete o příspěvku vědět? Společnost? Ve skutečném rozhovoru můžete mít mnoho otázek, abyste mohli lépe odpovědět na obecné otázky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *