Jak se vyhnout třem nejčastějším chybám při pěstování ananasu?

By | 13 října, 2021

Ananas je známé a hojně používané ovoce, které byste již měli znát. Používá se do koktejlů, koláčů, nealkoholických nápojů a jako součást ovocného salátu, ale mnoho lidí si neuvědomuje, že strom je ve skutečnosti tak snadno pěstovatelný, že uspěje, i když se moc nesnaží .

Pěstování ananasového stromu je trochu pružné, protože ananas neroste na stromech. Kdysi jsem si myslel, že ano, a lidé šplhají až na 30-40 stop s nějakým lezeckým pásem, aby je sklidili mačetou, myslím, že je to běžná chyba, protože když jsem se zeptal své přítelkyně, řekla, že si myslí to samé . Ananas roste na keřích. Tento les je asi 3 až 5 stop dlouhý a má přibližně stejný průměr. Zdá se, že listy na vrcholu ananasu vyrostly 3 stopy dlouhé. To je vlastně docela přesný předpoklad, protože tyto listy jsou přesně to.

Je velmi snadné pěstovat takový „strom“, jakmile víte, jak se vyvarovat běžných chyb, které s sebou přináší.

1. První a nejdůležitější věcí je vědět, jak tyto rostliny rostou a jak to udělat. Neexistují žádná semena ani větve k naroubování. Běžnou chybou je domnívat se, že k pěstování stromu potřebujete celý ananas. Nepoužíváte jen listy a stále se v nich používá centimetr ovoce.

2. Příliš mnoho vody. Zatímco ananasy rostou prakticky v jakémkoli podnebí, je nejlepší je chránit před příliš velkým množstvím vody. Pokud žijete tam, kde hodně prší, je asi lepší zkusit na jeho pěstování velký zahradní květináč. Pokud se nejprve pokusíte pěstovat rostlinu. Řezané listy a kousky ovoce nechte chvíli zaschnout, abyste se vyhnuli problémům s plísněmi, se kterými se zahradníci nejčastěji potýkají. Zalévejte pravidelně, ale ne příliš často. Jednou týdně je pravděpodobně správně, představte si to jako druh kaktusu.

3. Sklizeno příliš brzy. Nezralý ananas je toxický a způsobí některé vedlejší účinky: výbušný průjem a pálení úst, abychom jmenovali alespoň některé. Nevybírejte jej, pokud je zelený, protože budete mít vážné problémy. Počkejte, až bude vnější strana ovoce hnědá nebo zlatavá, a poté ji vezměte. Pěstování ananasu bude druhým rokem, protože tento druh je dvouletý. Nejprve pěstuje listy a druhý rok sklízí květy a plody, což je mimochodem složení oplodněných květin.

Jakmile to napravíte a pokud se vyhnete nejčastějším chybám, můžete si bez problémů vypěstovat svůj vlastní ananasový strom. V prvním roce to vypadá docela jednoduše, ale ve druhém roce si vaši hosté určitě budou mít o čem povídat, květiny jsou bohaté a vypadají naprosto nádherně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *