Jaké jsou nejběžnější typy příležitostí obecně prospěšných prací?

By | 11 září, 2021

Vzhledem k tomu, že veřejně prospěšné práce jsou poskytovány bezplatně, může si ve veřejně prospěšných službách najít místo téměř jakákoli forma dobrovolnické práce. Od lékařů, kteří nabízejí své služby na bezplatných klinikách, až po rezidence na volné noze, se komunitní služby vyznačují vášní pro zlepšování komunity a nikoli specifickými dovednostmi nebo vzděláním. Pokud však chcete věnovat svůj čas a hledáte oblasti služeb, které nabízejí nejvíce příležitostí; níže uvádíme a popíšeme čtyři nejběžnější komunitní služby podle modulu občanského zapojení University of California z roku 2008.

Komunitní dosah

Komunitní dosah se týká úsilí o služby, které „zasáhne“ komunitu v nouzi. Komunitní dosah je ve většině případů zaměřen na konkrétní potřebu, a proto zahrnuje pomoc určité skupině lidí. Lékařská klinika, která se zaměřuje na pomoc obětem AIDS, by mohla být zřízena v chudé zemi nebo konkrétní části města. Naopak snaha o dosah komunity se může soustředit na poskytování dobré služby, nikoli služby, jako je například terénní organizace, která poskytuje zimní oblečení pro bezdomovce. Pokud chcete komunitě pomoci konkrétním způsobem, je velká šance, že najdete úsilí, které se soustředí na váš zájem.

Finanční sbírka

Protože příležitosti obecně prospěšných prací závisí na darovaných penězích stejně jako na čase a zboží, probíhají kampaně na získávání finančních prostředků po celém světě. Tři typy úsilí o získávání finančních prostředků, které obvykle podporují získávání finančních prostředků z veřejně prospěšných prací, jsou: sledování od dveří ke dveřím, oslovování podniků a korporací a v případě zapojení neziskové organizace udělení písemného souhlasu. Stejně jako v případě komunitního dosahu, možnosti získávání finančních prostředků lze nalézt v každé myslitelné oblasti ministerstva a uvítat každého, kdo je ochoten věnovat svůj čas nebo dovednosti na získání peněz.

Výuka nebo vzdělávání

Možnosti výuky a vzdělávání zahrnují, ale nejsou omezeny na, tradiční situace ve třídě. Možnosti výuky a vzdělávání se například zaměřují také na věci jako: vzdělávání o přenosných nemocech, výuka předmětu nebo dovedností, hospodaření s penězi a vzdělávání ke zlepšení gramotnosti. V mnoha případech není k uskutečnění vyučovací nebo vzdělávací příležitosti vyžadován osvědčení o vzdělání nebo osvědčení o školení. Pokud se však úsilí v oblasti vzdělávání nebo odborné přípravy zaměřuje na finance nebo zdraví, mohou být vyžadovány určité pověření nebo zkušenosti.

Učit

Možnosti výuky spočívají v možnostech výuky a vzdělávání, zejména tam, kde se lidé zaměřují na akademické předměty, které mohou zlepšit jejich životní úroveň tím, že vedou k větším pracovním příležitostem, jako je angličtina a matematika. Výuku může provádět ve vztahu ke konkrétnímu projektu veřejně prospěšných prací nebo dlouhodobě organizace na zlepšení komunity. V mnoha případech dobrovolnictví považuje výuku za přínosnější než výuku nebo vzdělávání, protože se blíže dívá na pokrok studenta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *