Jaké jsou nejčastější problémy s matrací?

By | 9 října, 2021

Matrace by měly být považovány za jednu z nejdůležitějších investic, které musíme v životě udělat. Přestože je podle mě dům stále větší investicí, někteří lidé tvrdí, že nákup matrace je mnohem výhodnější než koupě auta. Proč? Proto spíme jen třetinu života.

Matrace je také tím jediným místem, které hledáme na konci každého dne, kdy je veškerá energie v našem těle zdánlivě vyčerpána našimi aktivitami. Je pak jen správné, že mu věnujeme plnou pozornost a náležitou péči. Poskytněte své matraci správnou údržbu a vrátí vám roky služby. Co se ale stane, když si jedné noci, kdy můžete myslet jen na polštář, uvědomíte, že se z vaší matrace stalo něco jiného?

V tomto článku jsou popsány některé z nejčastějších problémů, s nimiž se jedinec může setkat s matrací. Pokud víte, že vaše matrace má před sebou ještě dlouhou cestu (většinu matrací je potřeba vyměnit pouze po 10 letech), pak trvám na tom, že ještě není čas na nákup nové. Pokud ale víte, že vaše matrace poskytla své služby, podívejte se na následující problémy, problémy, které vám mohou napovědět, abyste si začali hledat nového spícího partnera, myslím matraci.

Moje matrace mi doslova dává peří

Tento problém je evidentní na vnitřní matraci. Pružinové matrace jsou tak pojmenovány, protože podpora matrace pochází z pružin v ní. Tyto pružiny nebo cívky mají výplně a obvykle je na cívkách další vrstva náplně. Je navržen tak, aby zabránil uživateli cítit cívku nebo pružiny.

Jako jistý znak opotřebení však může výplň zmizet. K tomu dochází, jakmile se potah matrace opotřebuje, poškodí nebo spolkne. Peří, které je tvrdší než opotřebovaný obal, nyní může proniknout, a proto peří cítíte.

Matrace s pružinami, které všude skáčou, je známkou toho, že vaše matrace stárne. Nebudete pořádně spát, pokud necháte kovové role pouze s matrací, kterou můžete v noci cítit. Pokud se v této situaci necítíte docela dobře, měli byste nyní začít hledat náhradní matraci, která nahradí starou, opotřebovanou.

Moje matrace klesá uprostřed, na boku, někdy obojí

Stejně jako první výše zmíněný problém je kapesní matrace dalším znakem toho, že vaše matrace stárne. Uprostřed nebo uprostřed matrace je obvykle první místo, kde se matrace potápí, protože právě zde se obvykle soustřeďuje tělo a hmotnost pražce. Uprostřed se obvykle propadá do vnitřních matrací, zejména těch, které jsou postaveny s horizontálními řadami spíše než s vertikálními řadami pružin nebo cívek.

Matrace se může také prohýbat po stranách. K tomu dochází zejména tehdy, když spáč neleží uprostřed, ale leží na bocích matrace. Ačkoli to není tak běžné jako prostřední taška, taška na boku může spáčovi znepříjemnit, protože má tendenci uklouznout vedle tašky. Dnes je však mnoho matrací již navrženo se zesílenou oporou podél okrajů, takže hmotnost pražce je v matraci udržována.

U prvních porušení se můžete pokusit obrátit nebo, pokud je to možné, obrátit matraci. Poté spěte na nepoužívané straně, která je relativně pevnější. Matraci můžete pravidelně zkoušet obrátit nebo převrátit. Pokud je však vaše matrace již stará, možná budete muset pořídit novou matraci, která nahradí stávající matraci.

Moje matrace mi neposkytuje dostatečnou oporu

Existuje tolik důvodů, proč matrace již nenabízí svůj spánek. Dva výše uvedené problémy, odkrytá pružina a kapsa, určitě neposkytnou žádnou podporu. Jedním jistým znakem, který vám pomůže zjistit, zda vám matrace nabízí dostatečnou oporu, je pohodlí, které při používání cítíte.

Říká se, že pokud máte matraci, která vám nabízí dostatečnou oporu, můžete si také zajistit dostatek pohodlí bez ohledu na polohu ve spánku. Pokud také použijete matraci s velkou oporou, nepocítíte žádnou bolest zad. ráno bolest krku a podobně. Kromě toho můžete cítit, jak se vaše držení těla zlepšuje.

Pokud však žádnou z těchto věcí nezažijete a naopak se cítíte velmi nepříjemně, pociťujete bolesti těla a všímáte si svého držení těla, důrazně navrhuji, abyste hned odešli a koupili si další matraci. Pravděpodobně budete muset utratit nějaké peníze, ale je to lepší než ohrožení zdraví, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *