Jaké jsou nejznámější turistické stezky na Everestu?

By | 10 září, 2021

Region Everest je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Region je plný vysokých hor, vesnic Sherpa, strmých cest a neuvěřitelných výhledů. Region Everest nabízí skvělý cyklistický zážitek. Od pěší turistiky po základní tábor Everestu až po vzdálené polopouštní oblasti je na výběr mnoho možností. Snadnost nebo obtížnost pěší turistiky závisí zcela na trase, kterou jste si vybrali po hlavní stezce EBC.

Níže je uveden seznam nejoblíbenějších turistických tras, které nás spojují s Everestem.

Everest Base Camp Trek.

Everest Base Camp Trek je pravděpodobně nejlepší způsob, jak cestovat po Everestu po klasických trasách, počínaje působivým letem do Lukly den po příletu do Kathmandu. Plavba pokračuje na úpatí řeky Dud Kosh, překračuje rododendronové magnóliové lesy, vesnice a kláštery, dokud nedosáhneme Namche Bazaar, hlavní brány hlavního tábora Everestu. Z Namche projdeme klášterem Tengboche, Dingboche, Lobuchevem և Gorakhshepem, než se konečně pokusíme o tábor Everest. Vystoupáme na vyhlídkovou plošinu Kalapatar ve výšce 5 545 m, abychom byli svědky majestátního Everestu z nejbližší možné vzdálenosti.

Everest Three Pass Trek:

Everest Three Pass Trek je dobrodružná a náročná túra na Khumbu, která začíná vzrušujícím letem do Lukly. Tato stezka na Everest Highway vám umožní navštívit tábor Everest, tři vysokohorské průsmyky, jezero Gokio, Gokio Ri և dálkové údolí Nangpa La, vesnici Marlung և Klášter Tame. Spojením vysokého Mount Everestu se základním táborem Everest můžete zažít téměř všechny zajímavosti oblasti Khumbu. Kongma La (5 535 m), Cho La (5 420 m) և Renjo La (5 340 m) jsou tři vysoké přechody, které musíme během túry překonat. Doporučujeme procházku se zkušeným místním průvodcem.

Everest View Trek:
Everest Scenery, známý jako Everest Panorama, nabízí velkolepé scenérie v kombinaci s jedinečnou kulturou a exotickou horskou scenérií. Everestská scénická turistika je relativně snadná – krátká ve srovnání s jinými túrami v oblasti Everestu, ale přesto nabízí kouzelnou krásu. Prohlídka pokračuje hustou vegetací národního parku Sagarmatha, plnou borovicových lesů, květů rododendronů a hojnosti divoké zvěře na Namche Bazaar (3 440 m). Zavede vás do vesnice Tengboche (3 930 m), která je největším klášterem v regionu. Je to nejlepší místo k zachycení krás Everestu (8 848 m) a dalších blízkých vrcholů.

Everest scénická turistika je vhodná pro ty, kteří mají velkou touhu užít si nejvyšší hory světa, ale jsou časově omezeni.

Everest kempování přes Gokyo Lakes

Lake Gokio Hiking je jednou z nejoblíbenějších turistických stezek v oblasti Everestu, která vás zavede k úžasné řadě vysokých jezer, ledovci Ngozumpa, slavnému průsmyku Cho La, slavnému Gokio R իի և Kala Pathar և Everest Main Camp. Stezka později protíná oblast Everestu s prudkými horami, přátelskými šerpy, kláštery a modlitebními vlajkami. Celá oblast kampaní je zaplněna působivou přírodní krásou a šumivými jezery. S klidnou krásou ledovcových jezer si můžete vychutnat 360stupňový výhled na 8 000 m + vrcholů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *