Nejběžnější materiály používané při výrobě notebooků pro notebooky

By | 28 září, 2021

Pokud právě zkoumáte nákup nebo pronájem svého dalšího notebooku, přemýšleli jste někdy o tom, jaký je kryt vašeho nového kandidáta na notebook? Záleží vám na tom, pokud to jen vypadá krásně? V dnešní době vám to může být jedno, zejména s ohledem na snahu všech být v dnešní době politicky korektní a „zelení“. Materiál použitý k výrobě váhy na notebook může ovlivnit cenu počítače téměř stejně jako technologie, která se v něm nachází.

Notebooky počítačů jsou téměř vždy vyrobeny z kovu nebo plastu. Protože jsou plastové materiály lehké a relativně snadno tvarovatelné, mnoho výrobců počítačů dává přednost výrobě notebooků. I v kategorii plastů existují různé typy a zde si vysvětlíme některé možnosti.

ABS plast je materiál, který se nejčastěji používá při výrobě notebooků. Hlavním důvodem této popularity jsou nízké náklady na plast ABS, který je ve skutečnosti slitinou PC (polykarbonát) a ABS (akrylonitril-butadien-styren). ABS je stejný recyklovatelný termoplast, ze kterého jsou vyrobeny helmy NFL, takže se zamyslete nad tím, jak by měl být pevný.

Na jedné straně má plastové připojení PC + ABS vynikající tepelnou odolnost počítače. Navíc je odolný vůči povětrnostním vlivům znovu a znovu a velmi dobře si zachovává svůj tvar. Na druhou stranu má také poměrně špatnou tepelnou vodivost a je prostě těžký. V tomto případě však pozitivní aspekty převažují nad negativními aspekty kvůli nízkým nákladům spojeným s používáním ABS plastu; Vzhledem k nízkým nákladům je plast ABS mezi výrobci notebooků velmi oblíbený.

Materiál z uhlíkových vláken je atraktivní materiál vysoké kvality. Vypadá jako normální plast ABS, ale trvanlivost a tepelná vodivost jsou mnohem lepší než plast ABS. Protože uhlíkové vlákno je také vodivý materiál (vede elektřinu), může kryt na notebook vyrobený z tohoto materiálu fungovat stejně jako kovový kryt. Ve skutečnosti již v dubnu 1998 IBM rozpoznala prospěšné vlastnosti uhlíkových vláken a v tomto roce představila první skořepinu notebooku vyrobenou z uhlíkových vláken. Hlavní nevýhodou použití tohoto materiálu jsou jeho vysoké náklady.

Uhlíková vlákna se také tvarují mnohem hůře než běžný plast ABS. Vzhledem k problémům spojeným s jeho používáním ve výrobě může pouhé začlenění uhlíkových vláken do váhy notebooku téměř zdvojnásobit náklady na zařízení. Proto počítač a pronájem notebooku Zdražuji.

Někteří další výrobci používají polykarbonátový plastový materiál, který vypadá jako kov, ale není to příliš běžné. Společnost Fujitsu je jedním z výrobců počítačů, o nichž je známo, že ve svých přenosných počítačích používají polykarbonáty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *