Nejběžnější typy alergií

By | 12 září, 2021

Ti, kteří trpí alergiemi, mohou také trpět v různé míře – poměrně málo z nich musí na to užívat nějaké léky. Ve Spojených státech například alergie jako rýma (zánět nosu) postihne 40 až 50 milionů lidí.

Alergie na jídlo
Potravinové alergie jsou pravděpodobně jednou z nejčastějších a často jsou první věcí, na kterou mnoho lidí pomyslí. Utrpení bývají alergičtí na širokou škálu potravin a samotné nesnášenlivosti mohou být velmi specifické. Celiakie je například nesnášenlivost lepku. Je to však také vzácná alergie, při které je člověk alergický na většinu zpracovaných zrn, což znamená, že nemůže jíst chléb, pšenici, oves ani cokoli jiného, ​​co bylo zpracováno podle moderních zemědělských metod.

Alergie na trávu a pyl
Pyl trávy je také pro mnoho lidí velmi běžný a jeho příznaky se obvykle vyskytují během léta. Lidé s alergií na trávu se často pokusí vyhnout místům, kde je hodně trávy, což může mít někdy vážný dopad na kvalitu života člověka v závislosti na venkovních aktivitách, které dělá. V takových případech se užívají určité druhy léků.

Nejznámějším příznakem alergie na trávu nebo pyl je obvykle rýma, pokud se nos zanítí a způsobí výrazné nahromadění hlenu. Ačkoli to může být v mnoha případech na obtíž, někteří lidé zjišťují, že příznaky mohou být tak závažné, že nejsou schopni pracovat, chodit do školy nebo dokonce spát.

Kožní alergie
Kožní alergie může být také velmi různorodá. Nejčastějším příznakem jsou většinou kopřivka a ekzém, které mohou mít různé příčiny. Ekzém je například často způsoben kontaktem se specifickými látkami, jako je parfém nebo latex. Mohou také nastat další podmínky, které mohou zhoršit, například zvláště suchá kůže.

Co dělat, pokud máte podezření, že můžete mít alergii
Pokud máte pocit, že můžete mít alergické reakce na určité materiály nebo látky, je nejlepší je nejprve přestat používat a zjistit, zda došlo ke zlepšení. Nejlepší však je promluvit si se svým lékařem a domluvit si schůzku s alergologem. Pokud máte podezření, že máte kožní onemocnění, je také dobré se objednat k dermatologovi.

Nejdůležitější je však vyhnout se medikaci bez předchozí konzultace s lékařem. Než vyzkoušíte silnější léky, může existovat řada dalších léčebných postupů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *