Nejběžnější vývojové nástroje pro mobilní aplikace

By | 10 října, 2021

Vývoj mobilních aplikací byl definován jako jeden z předních technických pokroků v současném světě. Vývoj mobilní aplikace závisí na různých faktorech – rozpočtu, zákaznících a poptávce po konkrétní aplikaci. Z pohledu vývojáře mobilních aplikací může rozpočet a znalost programovacího jazyka určovat jeho úspěch. Toto jsou některé běžné nástroje pro vývoj aplikací a některé nástroje používané tradičními webovými programátory.

Některé z nejmodernějších vývojových nástrojů pro mobilní aplikace

Vývojářská aplikace pro Apple iOS Vývojáři, kteří chtějí vytvářet aplikace pro iPhone, se musí zaregistrovat u vývojářské aplikace Apple a musí jim být za aplikaci účtován roční poplatek 99 USD. Jakmile je uživatel zaregistrován, může vyvíjet aplikace pomocí programovacího jazyka Objective C. Apple Development Center se skládá z nástrojů, průvodců a nástrojů pro ladění pro vytváření aplikací pro jakýkoli účel.

Aplikace pro Android OS- Většina aplikací pro Android je vytvořena pomocí programovacího jazyka Java. Stažením sady Android SDK (Software Development Kit) může uživatel začít vytvářet nové aplikace pro Android. Startovací balíček pro Android se skládá ze vzorových projektů, vývojových nástrojů, zdrojového kódu a emulátoru použitého k testování nové aplikace. Můžete se dozvědět více o vývoji aplikací pro Android z dostupných videí, technických článků a podrobných procesních dokumentů. Registrační poplatek pro vývojáře Androidu zahrnuje jednorázový poplatek 25 $.

BlackBerry OS Developer Program- Programy na BlackBerry OS jsou vyvíjeny převážně pomocí programovacího jazyka Java Micro Edition (ME). Autorizovaný vývojář aplikací BlackBerry musí zaplatit 200 $ za každých 10 odeslaných aplikací. Přestože jsou v rámci jejich propagace neustále nabízeny odchylné plány.

Některé z nejpopulárnějších nástrojů pro vývoj softwaru, které používají tradiční weboví programátoři

Appcelerator Titanium- Jeden z nejběžnějších a nejznámějších nástrojů pro vytváření aplikací pro operační systémy Apple iOS a Google Android. Má sadu Titanium SDK a vytváří programy s kódem CSS, HTML nebo JavaScript, na rozdíl od používání nových programů, jako je Objective-C nebo Java. Vývojář může stahovat a vytvářet bezplatné aplikace z komunity Titanium, která má také verzi Professional a Enterprise.

MotherApp- aplikace pro základní desku vytváří aplikace pro Apple, Google Android, BlackBerry a všechny další mobilní platformy. Programátor nemusí být zběhlý v různých jazycích, ale může se naučit konkrétní HTML kód MotherApp pro vytváření aplikací. MotherApp HTML kód je podmnožinou HTML se speciálními atributy. Tyto štítky jsou odeslány do aplikace MotherApp a aplikace je připravena k použití.

PhoneGap- PhoneGap vyvíjí aplikace pomocí standardního HTML, CSS nebo JavaScript. Vývojář napíše kód, nahraje jej později a další soubory do PhoneGap Build Services. PhoneGap aktuálně podporuje Android, Palm a BlackBerry OS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *