Nejčastější chyby při hubnutí

By | 24 září, 2021

Ve chvíli, kdy chcete zhubnout, víte, že je nutné jíst zdravěji a více cvičit. Začínáte plní energie a disciplíny, ale vždy je to těžší, než jste si původně mysleli.

Žaludek se jen drží v cestě a kilogram neletí bleskově dolů. Držet krok s novým životním stylem od vás hodně vyžaduje. Jak si ji můžete i nadále udržovat a vyhýbat se nejčastějším chybám při hubnutí?

Nejčastější chyby při hubnutí

První chybou při hubnutí, kterou mnoho lidí dělá, je počítání kalorií. Většina lidí považuje hubnutí za trest, což znamená, že mohou sníst méně kalorií. Jde to dokonce tak daleko, že si většina lidí zapisuje, co jedí a kolik kalorií v tom je.

V přísném potravinovém deníku máte přehled o tom, co jste snědli k snídani, obědu a svačině.

Občerstvení není povoleno, proto si jej zapište co nejméně.

Problém těchto typů potravinových deníků je ten, že hubnutí opravdu nefunguje. Jednoduše vás to uvědomí a možná i zdůrazní, co jeden den jíte.

Jezte méně kalorií

Velkým problémem při snižování kalorií je, že z dlouhodobého hlediska není možné získat méně než 1200 kalorií. Stejně jako zadržíte dech, nemůžete snížit kalorie.

Rovněž není reálné zhubnout, protože je nutné vyhnout se správným kaloriím z jídla. Než úspěšně zhubnete, potřebujete rovnováhu správných živin.

Beztukové jídlo

V různých reklamách dostáváme stále stejnou zprávu. Tuk je nezdravý, a proto bychom měli jíst nízkotučné potraviny. Tuky způsobují bobtnání tepen a zvyšují riziko kardiovaskulárních chorob.

Nezdravý tuk, který sníte, se okamžitě přemění na tělesný tuk. Tato úvaha je mylná. Výše uvedený příběh vypadá velmi logicky, ale není tomu tak. Může to znít hloupě, ale je to možná nejdůležitější živina během hubnutí. Tuk obsahuje 9 kalorií na gram, ale je pro vaše tělo lepší než cukr.

Tuk neruší váš hladový mechanismus. Konzumací tuku se vaše tělo rychleji nasytí a sníte méně. Kromě toho jsou tučná jídla bez chuti. Výrobci potravin přidávají cukr, aby mu dodali větší chuť. Cukr je skutečné ředidlo tuku, díky kterému budete jíst více. Nízkotučné nebo beztukové potraviny vám při hubnutí nepomáhají.

Běh

V každém časopise o zdraví a hubnutí je několik článků o mnoha výhodách běhu. Běh je zdravý a pomůže vám v boji s nemocemi a pomůže vám získat tužší tělo.

To je samozřejmě pravda. Cvičením zrychlíte srdeční tep, je zdravý, protože posiluje vaše srdce a cévy. Pokud však hubnete, běh se nedoporučuje, a to z následujících důvodů.

  • Stejným cvičením každý den zvyšujete riziko poranění kloubů. Zvláště pokud musíte nést těžkou váhu, je to pro vaše klouby velmi špatné.

  • Cvičením vaše tělo produkuje stresový hormon, kortizol. Když cvičíte delší dobu, vaše tělo produkuje vysokou hladinu kortizolu. Tento vysoký kortizol snižuje spalování tuků.

  • Dlouhým běháním se vám výrazně sníží hladina cukru v krvi. Po cvičení je tak nízká, že je nutné ji rychle doplnit. Nejrychlejším způsobem, jak to doplnit, je vypít sladký nápoj nebo sníst něco sladkého.

To je důvod, proč máte vždy chuť dobře jíst po cvičení. Cvičení je pro vaše tělo zdravé, ale nejlepší sporty jsou krátké intenzivní zhruba půlhodinové sporty.

Potraviny bohaté na sacharidy

Produkty, kterým byste se při hubnutí měli vyhýbat, jsou produkty bohaté na sacharidy. Není to jediné jídlo, kvůli kterému máme nadváhu, ale jíme příliš mnoho sacharidů denně. Sacharidy se nacházejí v chlebu, rýži, bramborách, těstovinách, nudlích, sucharech, sušenkách a krekrech.

Tyto sacharidy jsou ve vašem těle zpracovány na cukry; tyto cukry ohromně zvyšují hladinu cukru v krvi. Vaše tělo prostřednictvím těchto cukrů produkuje hormon inzulín. Tento hormon zpracovává cukr z vaší krve. Tento proces způsobuje kolizi cukru. Poté, co to vaše tělo zpracuje, dostanete opět hlad a začnete znovu kruh.

Pokud vaše tělo dělá tento kruh příliš často, vaše tělo ho již nedokáže zvládnout. Tím zajistíte, že se váš inzulín stane rezistentním. Tato inzulínová rezistence je příčinou diabetu 2. typu a jeho výskytu. Vyhněte se tedy co nejvíce sacharidům.

Začněte ve správný okamžik

Když s něčím začínáme, vždy chceme dělat dobro. Čekáme na správnou chvíli. Když tato chvíle nastane, určitě víte, že to uděláte správně. Problém těchto záměrů spočívá v tom, že neexistuje správný okamžik. To se nikdy nesplní.

Někdy může trvat týdny, měsíce nebo roky, než začnete jednat. Je dobré si to užít jednou na narozeninách nebo večírku. Není důvod dnes nezačít se zdravým životním stylem. Začněte dnes a zjistěte, jak daleko jste se dostali.

Začněte hubnout ještě dnes

Pokud budete čekat na perfektní okamžik, nikdy neprovedete akci. Pokud právě začínáte, uvidíte, že jdete mnohem dále, než jste si původně mysleli. Nečekejte na správnou motivaci; věřte, že pokud začnete dnes, tuto motivaci budete automaticky rozvíjet.

Úspěšné hubnutí je vybrat si dobrý program, rozvíjet zdravý životní styl a pokračovat v něm, dokud nebude normální jíst takto. Vždy si vyberte program nebo metodu, které důvěřujete, a vyberte si ji. Začněte už dnes a už při hubnutí nedělejte žádné chyby, zajistěte si štíhlé, fit a zdravé tělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *