Nejčastější důvody korupce na serveru SharePoint Server

By | 4 října, 2021

Microsoft SharePoint je webová aplikace dodávaná se sadou Microsoft Office. Společnost Microsoft Corporation poprvé představila SharePoint v roce 2001 jako systém pro správu a ukládání dokumentů. V organizacích se často používá k vytváření webových stránek. Podle průzkumu má SharePoint 160 milionů uživatelů v 75 000 zákaznických organizacích.

SharePoint lze použít jako zabezpečené místo, kde si uživatelé mohou ukládat svá důležitá data a informace. Umožňuje také uživatelům přistupovat k informacím, organizovat je a sdílet je téměř s jakýmkoli typem zařízení. Jediným potřebným webovým prohlížečem je Internet Explorer, Google Chrome nebo Firefox. SharePoint je k dispozici v různých edicích pro různé funkce, jako je SharePoint Server, SharePoint Standard, SharePoint Enterprise a SharePoint Online. Zde v tomto článku mluvíme o serveru SharePoint Server.

Microsoft SharePoint Server je populární serverová platforma běžně používaná pro sdílení informací, spolupráci a správu obsahu. Nabízí velké výhody organizacím, jako jsou:

 • Pro svoji organizaci můžete vytvořit intranetový portál pro sdílení informací.

 • Dokumenty můžete spravovat a upravovat mezi více uživateli a kancelářemi.

 • Můžete také vytvořit webové stránky pro veřejnost.

Klíčovými funkcemi serveru SharePoint Server jsou spolupráce, správa podnikového obsahu, podnikové vyhledávání a tvorba portálu. Výhody serveru SharePoint Server jsou sice skvělé, ale má jednu velkou nevýhodu. Obsahuje mnoho interních chyb, které mohou někdy způsobit vážné problémy. Databázový soubor vytvořený serverem SharePoint Server, stejně jako jakýkoli jiný databázový soubor, je vysoce náchylný k poškození. Zde jsou nejčastější důvody poškození na serveru SharePoint Server:

 • Pokud má server SharePoint málo paměti RAM nebo místa na pevném disku, vystavujete se vysokému riziku. To může způsobit zhroucení serveru SharePoint nebo poškození databázového souboru.
 • Používání virtuálního serveru Microsoft SQL Server může také způsobit problémy uživatelům serveru SharePoint Server. Nesprávná virtualizace umožňuje správcům dělat velké chyby, které mohou vést k poškození.
 • Při vytváření webových aplikací s obsahem jsou vyžadovány hlavně plně kvalifikované adresy URL. Používání nesprávných nebo krátkých adres URL však může způsobit vážné problémy.
 • Povolení výchozího nastavení pro databázi SharePoint může být riskantní. Například: pokud je povoleno nastavení Autogrow, velikost souboru databáze se při každém nahrávání zvýší o 1 MB. Taková akce by mohla zpomalit SQL Server i SharePoint.
 • SharePoint může ukládat velké množství souborů PDF s cennými informacemi. SharePoint Search vám umožňuje přístup k informacím uloženým v souborech PDF. Ujistěte se, že máte iFilter nainstalovaný pouze pro servery SharePoint, které hrají roli indexu rolí. Pokud ale nepoužíváte „PDF iFilter“, mohlo by to pro vás být škodlivé.
 • Pokud jste vypnuli mezipaměť BLOB, může docházet k vážným problémům. BLOB box hraje ve službě SharePoint velmi důležitou roli a zlepšuje jeho výkon.

Pokud jste si vytvořili zálohu serveru SharePoint Server, můžete ji snadno obnovit. Pokud ale záloha neexistuje, měli byste zkusit ručně obnovit databázi SharePoint. V SharePoint Server 2010 existuje funkce pro obnovu konfigurační databáze. To vám pomůže obnovit konfiguraci farmy. V SharePoint Serveru 2013 a 2016 můžete obnovit konfiguraci farmy přímo bez obnovení konfigurační databáze.

Postupujte podle pokynů, jak obnovit databázi SharePoint:

 • Přejděte na domovskou stránku centrální správy. V části „Zálohování a obnovení“ klikněte na „Obnovit ze zálohy“.
 • Na stránce „Obnovit ze zálohy“ vyberte stránku „Zálohovat k obnovení“. Vyberte úlohu zálohování a pokračujte v procesu kliknutím na Další.
 • Nyní vyberte stránku „Komponenta k obnovení“ a klikněte na pole vedle farmy. Pokračujte v procesu kliknutím na Další.
 • V části „Obnovit součást“ vyberte stránku Možnosti obnovení v možnosti „Obnovit ze zálohy“. Poznámka – ujistěte se, že se farma objeví při obnově následujícího obsahu.
 • V části „Obnovit pouze nastavení konfigurace“ vyberte „Obnovit preferovaný obsah a nastavení konfigurace“.
 • V části „Možnosti obnovení“ vyberte možnost „Typ předvoleb obnovení“. Musíte použít stejné nastavení konfigurace. Kliknutím na OK tuto akci potvrdíte. Poté klikněte na možnost Spustit obnovení.

Než budete moci použít výše uvedenou příručku, ujistěte se, že:

 • Musíte být členem skupiny Farm Administrators v systému centrální správy.

 • Máte oprávnění pro roli serveru sysadmin na databázovém serveru, který obsahuje všechny databáze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *