Nejčastější přestupky v pohybu

By | 11 září, 2021

Pochopení různých dopravních zákonů a předpisů se může na první pohled zdát skličující. Mezi městy a státy existuje tolik variací zastřešujících zákonů, že je nebudete moci všechny znát, když cestujete.

Nenechte se však odradit a mějte pocit, že nemůžete řídit mimo stát, protože tyto různé zákonné variace neznáte!

Bezpečné jízdní návyky

Nejdůležitější součástí řízení je důsledné dodržování pravidel bezpečné jízdy, ať už jedete kamkoli. Nejčastější porušování pohybu účtované řidičům pochází z nebezpečných činností při řízení.

Abyste se vyhnuli obdržení jízdenky nebo poplatku za některý z těchto přestupků, cvičíte bezpečné jízdní návyky a neustále si uvědomujete další potenciálně bezohledné řidiče ve vaší oblasti.

Rychlost

Rychlost je v Americe nejčastějším přestupkem při řízení. Ať už sledujete provoz nebo si nevšimnete změny v oblasti omezení rychlosti, policista vás může zastavit a obvinit z pohyblivého přestupku.

Nejlepší způsob, jak se tomuto poplatku vyhnout, je být ostražitý vůči aktuálnímu rychlostnímu limitu a – i když kolem vás jezdí provoz – dodržovat příslušný rychlostní limit.

Bezohledné řízení

Bezohledné řízení je poněkud zastřešujícím termínem, který zahrnuje jakoukoli formu odvozené a škodlivé jízdy, která by mohla vést k nehodě nebo zranění jiné osoby. I když se může multitas při řízení zdát normální, z jakéhokoli důvodu můžete odvrátit zrak od silnice, takže vám uniknou důležité stopy na silnici kolem vás.

Věnujte vždy pozornost vozovce a nechte své cestující, aby se starali o věci, jako je navigace, změna rozhlasových stanic a úpravy věcí v autě, abyste se mohli soustředit na jízdu.

Řízení na červenou

Je docela běžné vidět někoho v pruhu vedle vás zrychlovat, když vidí měnící se brzdové světlo projít křižovatkou, než se změní červené světlo. Obvykle zahrnuje překročení rychlostního limitu a je považováno za bezohledné řízení, protože může vést k nehodě a zranění ostatních řidičů na křižovatce.

Podobně může být velmi nebezpečná stopka, protože protijedoucí doprava už může být v křižovatce, pokud značku minete. K úrazům T-kostí dochází velmi často a mohou být velmi škodlivé pro všechny zúčastněné strany.

Pro chodce není ticho

Jednou z nejvíce frustrujících věcí pro řidiče je uvíznutí za vozidlem, které neustále zastavuje po silnici. Například městské autobusy a školní autobusy pravidelně zastavují, aby cestující nastupovali a vystupovali z vozidla.

Je nelegální míjet zastavený autobus, když chodci přicházejí a odcházejí, a je důležité těmto typům vozidel ustoupit, aby byla zajištěna bezpečnost vás i ostatních cestujících.

Jak reagovat

Pokud jste vy nebo někdo, koho znáte, byl nedávno obviněn z trestného činu, neváhejte vyhledat pomoc. Neschopnost vyhledat právní pomoc nebo vyřídit vlastní obvinění může mít za následek vážné pokuty, penále a v nejhorších případech ztrátu licence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *