Nejčastější příčiny komerčních oprav střech

By | 22 září, 2021

Střecha je první obrannou linií společnosti proti živlům. Při správné péči a údržbě vydrží většina systémů více než 10 let, ale došlo k poškození. Zde jsou některé z nejčastějších příčin komerčních oprav střech, které by majitelé podniků měli hledat po celý rok.

Vadný nebo poškozený blesk

Kovový blesk kryje švy a spoje, aby se voda a nečistoty nedostaly do podkladu. Pokud je blesk poškozený nebo nesprávně nainstalovaný, může se v materiálu hromadit vlhkost. To může časem vést k netěsnostem v budově a dlouhodobě může poškodit konstrukci.

Bazénová voda

Mnoho komerčních budov používá systém ploché střechy. Přestože jsou ploché varianty obvykle trvanlivé a snadno se udržují, jsou náchylné k vodě, zejména na jaře a v zimě. Pokud se voda shromažďuje a nestéká ze stavby, může to urychlit zhoršení stavu a přinutit majitele firmy naplánovat komerční opravu střechy dříve, než by bylo jinak nutné.

Odpálit

Domy mohou být poškozeny intenzivním větrem a komerční struktury se neliší. Během větrných bouří nebo silných nárazů může volný materiál zachytit vítr a uvolnit se z povrchu. Pokud je vítr dostatečně silný, materiál může substrát zcela vyfouknout a ponechat část povrchu nechráněnou před živly. Pravidelné komerční opravy střechy toto riziko minimalizují.

Nedostatek údržby

Pravidelná údržba je klíčem k prodloužení životnosti komerčních střešních systémů. Pokud majitel firmy naplánuje pravidelné kontroly podle toho, jak se mění roční období, nebo když opravář zavolá při prvním náznaku poškození, systém bude trvat mnoho let. Pokud však materiál není řádně udržován, rozpadá se brzy a vyžaduje nákladnou výměnu nebo opravu.

Pobočky visí nízko

Přestože je tento problém běžnější v obytných oblastech, některé podniky jsou vystaveny poškození nízko zavěšených větví. Když se stromy pohybují ve větru, škrábou větve po povrchu budov, poškozují materiál, boční a dokonce i těsnění mezi vnějším střešním materiálem a vodotěsnou membránou pod ním. Řezání nízko visících větví by mělo stačit k udržení materiálu v dobrém stavu.

Špatné větrání

Střešní systémy potřebují k ochraně budovy dobré větrání. Pokud je v podkrovním prostoru příliš mnoho tepla nebo nesprávné větrání, může dojít ke kompromitaci konstrukce. Lepidlo a tmel mohou oslabit a způsobit puchýře nebo vzduchové bubliny a zároveň zbytečně zatěžovat rám podkroví.

Stáří

Čím je konstrukce starší, tím častěji je nutné provádět opravy. Jelikož se oblasti v průběhu času rozpadají, je důležité naplánovat rutinní kontroly každý rok. Během těchto inspekcí pokrývač zkontroluje celistvost materiálu a doporučí správný postup, aby byla starší struktura zachována co nejdéle. Majitelé podniků by si měli uvědomit, že systém bude nakonec nutné vyměnit. Pokud musí několikrát za měsíc volat na opravu, může být nejlepší střechu úplně vyměnit.

Všichni majitelé podniků by měli věnovat pozornost těmto běžným známkám poškození, aby mohli udržovat svou budovu co nejbezpečnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *