Nejkrásnější památky Gruzie

By | 23 září, 2021

Gruzie je úžasná země, kam turisty budou lákat krásné zasněžené hory, útulné pláže omývané teplým mořem, starobylé architektonické a kulturní památky, stejně jako pohostinní lidé, kteří zachovávají, zachovávají národní tradice, sledují přitom moderní trendy čas.

Je to nádherné místo na planetě, které chce každý znovu a znovu navštěvovat a učit se stále více zajímavých a úžasných věcí. Hosté země si Gruzii doslova zamilují, vidí její nejkrásnější regiony a památky. Během cesty si udělejte prohlídku jejího hlavního města. V noci svítí Most míru, stará pevnost Narikala, majestátní katedrála Nejsvětější Trojice, okouzlující výhled na město z lanovky. To je jen několik zajímavostí v Tbilisi.

Dalším krásným místem k návštěvě je klášter Gelati v Imereti. Historický objekt, který kdysi sloužil jako kulturní centrum, obdivuje krásu fresek a mozaik v podobě biblických postav. Na území klášterního komplexu je posvátný pramen.

Pokud si chcete odpočinout od shonu města, obdivovat výhled na mohutné hory a strmé útesy, musíte se vydat na Rachi. Má se za to, že místní příroda má léčivé vlastnosti. Turisté zde mohou rybařit, ochutnat jedinečné víno vybraných odrůd i delikatesy gruzínské kuchyně. Kostel svatého Mikuláše, postavený v XI století, se nachází v oblasti Rachi.

Ti, kteří si nedovedou představit dovolenou bez aktivního sportu, čekají na lyžařské středisko Gudauri, které se nachází v nádherné stejnojmenné horské vesnici. Existují stopy různé složitosti. Proto zbytek Gudauri osloví profesionálně zkušené snowboardisty i začínající nadšence. Pokud sníte o létání horami ve výšce ptačího oka nebo rádi fotografujete, místní helikoptéry vám splní vaše přání.

Cestovatelé dobrodružných mystiků budou ohromeni výletem do přírodní památky jeskyně Prometheus. Toto místo je jako z pohádky nebo filmu. Tajemné tunely, podzemní řeky, nádherná jezera և vodopád vás přenesou do kouzelné atmosféry. O svou bezpečnost se nemusíte bát, protože jeskyně Prometheus mají speciální mosty postavené pro pohodlí turistů. Mladé páry sem chodí, aby se vzaly v „Sále lásky“. Taková unie bude rozhodně silná.

Dalším pohádkovým místem je Martville Gorge. Doporučuje se projít nebo cestovat lodí a užít si božskou krásu tohoto místa, kde vědci objevili stopy dinosauřích kostí քեր.

Kakheti je známá tím, že zde vyrábí víno. Je jedinečný díky místnímu svatebnímu paláci, kde se můžete vzít kdykoli během dne. Zde můžete vidět údolí Alazani, které je považováno za nejkrásnější místo v Gruzii.

Je lepší zemi navštívit, osobně vidět její úžasnou krásu, dozvědět se více Nejkrásnější místa v Gruzii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *