Nejznámější místa ve Francii – Eiffelova věž

By | 22 září, 2021

Každý má mentální představu o Eiffelově věži. Je to jedna z nejfotografovanějších a nejrespektovanějších památek na světě. Jeho návštěva je na seznamech mnoha lidí. Trvalá popularita této více než 100 let staré věže, postavené jako vstupní portál v roce 1889 Světová výstava, mohl být šok pro Pařížany, kteří byli naživu, když byl stavěn. Tehdejší umělci a intelektuálové nazývali věž „zrůdnou“ a vyvolali proti ní vlnu veřejného protestu, vydali manifest s 300 podpisy a zveřejnili své námitky jako „pod hrozbou francouzského vkusu, umění a historie“.

S výškou 984 stop byla tato důmyslná věž mnohem vyšší než nejvyšší stavba světa, 555 stop nad Washingtonovým památníkem. Postavit tak vysokou konstrukci bylo v té době považováno za inženýrský počin a největší výzvou byla příležitost nechat se odnést větrem. Eiffelova věž zůstala nejvyšší umělou stavbou po dobu dalších 41 let, když dosáhla na vrchol 1 066 stop budovy Chrysler v New Yorku.

Původní plán byl rozebrat Eiffelovu věž o 20 let později. Ale před tímto termínem bylo užitečné jako komunikační věž během první světové války detekovat pasti nepřátel a znovu během druhé světové války zachytit nacistické zprávy. Bylo tedy rozhodnuto nechat to zůstat. Dnes je Eiffelova věž jednou z nejslavnějších staveb na světě, je považována za architektonické mistrovské dílo, ikonu Paříže.

Jednoho dne tedy samozřejmě musíte sami navštívit Eiffelovu věž. Až to uděláte, mějte plné zkušenosti. To znamená naplánovat si jeho sledování s každým z jeho pěti nesrovnatelných koní, z nichž žádný nebude chybět. Podívejte se na věž z lodi Seine, kde můžete vidět její plný vzhled a výšku. Postavte se pod něj, obklopeni čtyřmi silnými nohami. Umístěte jej և a obejděte obvod և podívejte se dolů և s průhlednou podlahou և. Jeďte výtahem nahoru, pijte šampaňské, dívejte se do země, na město, jako hračku pod nohama.

Ostatně vidět Eiffelovu věž ze všech úhlů ještě nekončí. S tím nejlepším z posledních se večer vraťte, abyste viděli, jak září zlatými světly osvětlenými zevnitř, aby se ukázala jeho struktura, pětiminutová třpytivá show každou hodinu, hodinu a někdy úplněk.

Zde je návod, jak poskládat jednu pro použití s ​​každou z pěti Eiffelových věží.

Sledujte to z řeky
Naplánujte si první pohled na Eiffelovu věž ze Seiny. To vám umožní plně využít výhod toho, co můžete dělat pouze na dálku. Nejlepší způsob, jak to udělat, je vzít to Autobus: (Lodní autobus) k věži Místo metra vystupte v základním přístavu.

Pokud jste na dvoudenním turné Batobus, dostanete úžasný způsob, jak se dostat po městě, které se bude pohybovat nahoru a dolů, jak si přejete, a na cestě uvidíte všechny působivé budovy a památky na břehu . řeka, stejně jako mnoho šokujících mostů, které ji pokrývají. Řeka je hlavním tepem města, dává lepší orientaci a lepší výhled než metro. Batobus začíná v hotelu de Ville, dokončuje celou řeku, zastavuje v Louvru, na Champs Elysees, Eiffelově věži, Orsay, Latinské čtvrti, Notre Dame a Jardin des Plantes. Použití řeky k přepravě, dostávat se tam bude nezapomenutelný, protože: být tam.

Když se na Batobusu přiblížíte k Eiffelově věži, projdete pod ní Most Alexandra III (jméno: car Alexander III), se svými cherubínskými nymfami, nádhernými pozlacenými postavami a koňmi (představující mytická „jména“: umění, věda, obchod, průmysl). To bude vaše nejlepší příležitost během dne vyfotografovat celou věž. Později se vrátíte a uvidíte, že po setmění zlatě září světlem.

Když vaše loď překročí Seinu, aby se plavila před věží, věnujte pozornost její malé velikosti socha svobody když míjíte malý ostrov. Toto je jeden ze tří modelů socha svobody Stojí v Paříži, vše vytvořil stejný sochař, který postavil plnou velikost francouzského daru Spojeným státům.

Sledujte to zpod jeho nohou
Po výstupu na Dis jděte nahoru a dolů po masivních nohách Eiffelovy věže. Tím se dostanete na místo, kde byli kdysi ctěni návštěvníci Pařížské světové výstavy za vstup na výstaviště. Pařížská světová výstava se konala u příležitosti 100. výročí pádu Bastily, který znamenal začátek francouzské revoluce. U příležitosti tohoto historického dne chtěla Paris vytvořit strukturu, která by ohromila svět jako „památník francouzského génia, neochvějného ducha francouzského lidu, důkaz, že Francie bude, jako nikdy předtím, v popředí“. pokrok světa “(od: Divy inženýrských mimozemšťanů. K zaslání nápadů bylo pozváno více než 100 umělců. Vítězný návrh navrhl Gustave Eiffel, inženýr, který dokončil Sochu svobody. Když navštívíte vrchol, uvidíte nad ním postavenou kancelář Gustav.

Zvažte barvu věže, která je jednou za sedm let natřena jako ochrana proti korozi. Jeho barva před sestavením začala jako „benátská červená“, přecházela do měkčí červenohnědé a později do žluté. 1968 Je namalován barvou „Eiffelova věž hnědá“, která se postupně nanáší ve třech světlejších odstínech, zdola nahoru “, aby se zvýšil vizuální dopad na oblohu.

Podívejte se na složitou geometrii rohů věží և svorek – celkem 18 038 kusů spojených 2 a půl miliony šroubů. Pořiďte alespoň tucet fotografií z různých úhlů, abyste zachytili drbnou texturu této fenomenální struktury železné mříže. Věnujte pozornost orientaci věže podle severního, jižního a východního značení čtyř mohutných nohou se sloupky ukotvenými do betonových základů zakopaných hluboko v zemi.

Podívejte se na to v restauracích Midway Up և
Nyní je čas vylézt na věž pomocí lístků druhé úrovně, které jste si zakoupili online dlouho před cestou z oficiálních webových stránek Eiffelovy věže. Vstupenky jsou nutné do příjezdu. To bude zásadním rozdílem mezi nádherným nebo nočním můrou.

Možnosti předem rezervovaných vstupenek vám poskytnou buď prioritní přístup do prvního a druhého patra, nebo přístup do všech tří úrovní, včetně summitu. Když vstoupíte, můžete na věži trávit tolik času, kolik chcete, na libovolném místě, které se vám líbí. Poslední výstup z vrcholu je ve 23 hodin.

Vstupenky jdou na oficiální web Eiffelovy věže 90 dní předem a rychle vyprší. Zarezervujte si tedy lístky včas. A vyhněte se prodejcům letenek, jinak za stejnou věc zaplatíte výrazně více. Vstupenky na výtah jsou na omezenou dobu. Buďte velmi opatrní, abyste byli včas. Pokud se opozdíte o více než 30 minut, mohou být vaše lístky prohlášeny za neplatné և Vstup vám nebude povolen.

Od druhé úrovně se připojíte k další linii, která stoupá nahoru. I když si nemůžete koupit předprodej vstupenek, které vám umožní vstoupit na vrchol, stále si můžete objednat lístky druhé úrovně a poté si zde koupit jednorázové lístky.

Ještě lepší než kupovat předem objednané lístky na výtah je rezervovat si stůl na oběd nebo večeři. 58 Tour Eiffel nebo ještě dražší Restaurace Les Yul Verne. Vaše druhé lístky na výtah budou navíc, pokud máte rezervaci na oběd nebo večeři, և budete moci využít speciální vysokorychlostní výtahovou linku na úpatí věže. Užívat si výhled na některou z restaurací ve dne nebo při západu slunce nebo ve tmě a přitom podávat fenomenální jídlo je nezapomenutelný zážitek, i když je poněkud drahý. Přemýšlejte o tom takto: prostě to udělejte. Vždy můžete vše vyvážit tím, že zítra budete mít místo restaurace místo na piknik.

Poté, co se výtahem dostanete na první և druhou úroveň, udělejte si čas na procházku, rozhlédněte se všemi směry a prohlédněte si mnoho exponátů v historii Eiffelovy věže. Pokud si troufáte, vyjděte z první skleněné podlahy na první úroveň. Toto je vaše šance zažít chůzi ve vzduchu.

Sledujte to z vrchu
A tady je velké finále vaší návštěvy Eiffelovy věže. Vyjeďte výtahem nahoru. Ano, bude tam čára. A ano, vrchol je menší, takže může být více přeplněný. Považujte to však za jednorázový zážitek. Pokud se rozhodnete neobtěžovat, pravděpodobně se vždy zeptáte, zda byste se měli snažit.

Dobrou strategií je začít sledovat řadu výtahů blížících se k vrcholu, jakmile dosáhnete druhé úrovně. Když je čára nejkratší, přestaňte dělat to a skočte do ní. Vždy se můžete vrátit na druhou úroveň և a začít tam, kde jste skončili.

Když dosáhnete vrcholu, když prozkoumáte celou Paříž pod sebou, označte ten okamžik sklenkou šampaňského ze šampaňského baru uvízlého v budově. Nebojte se ceny ani linky. Linka se bude pohybovat rychle. A vzpomínka na tento korunovační zážitek bude trvat celý život. Bude to příběh, který si budete často opakovat, až se vrátíte domů z cesty.

Sledujte to v noci
Užijte si alespoň jednou během svého pobytu v Paříži kouzelný luxus noční plavby lodí po Seině. Zarezervujte si lístek zpět Pařížské lodě Na hodinovou plavbu, která začíná v přístavu před Notre Dame, klouže po jasně osvětlených mostech k Eiffelově věži.

Opět by bylo dobré předem si zakoupit lístky, abyste zajistili výběr data a času. Posaďte se na venkovní sedadlo před loď vlevo a získejte nejlepší výhled na Eiffelovu věž, když je nádherně osvětlená proti noční obloze.

Pohled na Eiffelovu věž v noci je opravdu velkolepý. Určitě vás bude lákat fotit. Uvědomte si však, že večerní osvětlení věže je nyní považováno za umělecké dílo chráněné autorskými právy. Pokud tedy chcete zveřejnit obrázek na sociálních sítích, musíte nejprve získat povolení Společnost provozující Eiffelovu věž (Eiffel Tower Company), nebo riskujete zaplacení pokuty.

Jakmile budete mít plný zážitek z návštěvy Eiffelovy věže, uvidíte ji ze všech úhlů, z hlediska výhod, nebudete mít problém najít její reprezentaci, kterou byste si mohli přivézt domů. Vyberte si správnou tapetu, akvarel, obrázek s perem nebo šátkem … nebo dokonce klíč. Potom vás pokaždé, když se podíváte na tyto paměti, vezmou zpět do doby, kdy jste tam byli, vyzkoušejte si Eiffelovu věž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *