Některé z nejběžnějších typů kosmetické chirurgie

By | 26 září, 2021

Zvedá obočí

Často je označována jako plastická operace obočí nebo kliky na čele a je zaměřena na zvedání svěšeného obočí a / nebo odstraňování vrásek nebo linií vzhledu, které jsou obvykle spojeny se stárnutím. Tento postup se provádí společně s dalšími kosmetickými procedurami, které chtějí příjemnější vzhled obličeje.

Zvětšení brady

Tento postup má za cíl zvýraznit pacientovu bradu a obličejové rysy působit vyrovnaněji. Chirurg vloží implantát. Obvykle pacient, který prodělal ošetření nosu (rhinoplastika), současně podstoupí i zvětšení brady. Někdy se chirurgovi podaří pracovat na čelisti bez použití protetického implantátu. Přesto je zvětšení brady pomocí implantátů oblíbenější u pacientů se zuby a čelistmi, které fungují normálně.

Zvětšení tváře

Cílem této operace je poskytnout pacientovi výraznější lícní kosti. Někteří chirurgové to dělají tak, že umístí implantát nad lícní kosti. Podle většiny pacientů mají slabé tváře tvář vyhublou a stárnoucí. Jak stárneme, naše tváře ztrácejí plnost.

Wanghyser

Tato operace se také nazývá midface lift a zvedá střední část obličeje (tvář), aby se zlepšila plnost a kontury tváře a pod okem.

Transplantace vlasů

Většina mužů – zejména kavkazských mužů, ale také některých žen – má vypadávání vlasů. K tomuto stavu dochází z genetických důvodů. Zasazené vlasy nahrazují velké vlasy. Aby pacienti dosáhli požadovaných výsledků, bude možná nutné podstoupit několik sezení transplantace mikrovláken. Po šesti týdnech vypadlé transplantované vlasy vypadnou a poté se vymění asi o tři měsíce později, když vyjdou nové vlasy.

Kolagenové injekce

Kolagen je široce používán v plastických a kosmetických chirurgických zákrocích u pacientů s popáleninami a také při rekonstrukci kostí. Používá se také k léčbě pacientů trpících inkontinencí moči. Kolagenové injekce však mají několik nevýhod, z nichž jednou je u některých pacientů prodloužené zarudnutí. Před operací mohou lékaři provést test náplasti, aby zjistili, zda je pacient v ohrožení. Většina kolagenu pochází z mladého hovězího dobytka, protože není spojena s BSE nebo bovinní spongiformní encefalopatií (nemocí šílených krav). Kolagen lze také odebírat z prasečí tkáně.

Taková ošetření jsou kožní výplně, které pomocí kosmetické medicíny redukují linky, jizvy a vrásky a zvětšují kontury měkké tkáně. Kolagenová léčba je dočasná, protože ji tělo rozkládá. Musí se opakovat později.

Injekce tuku

Je také známý jako tukové štěpování a má několik aplikací v kosmetické chirurgii. To se provádí sběrem tuku z jedné části těla pacienta a následným vstříknutím do částí, které by měly zlepšit objem. Celkově přináší bezpečné a trvalé výsledky. Pacienti jsou více spokojeni s injekcemi tuku, protože se zaměřují na tyto dva problémy.

Tuk se odstraní z části těla, která vyžaduje redukci tuku, a poté se přidá do jiné části těla, která vyžaduje větší objem. Mazivo se odstraní, promyje, vyčistí a poté znovu vstříkne pomocí speciálních jehel. Pro dosažení nejlepších výsledků musí pacient mnohokrát podstoupit stejný postup.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *