Pět nejčastějších mýtů o menopauze

By | 21 září, 2021

Mýtus 1: Náhrada hormonů způsobuje rakovinu prsu

Na vině jsou dezinformace iniciativy zdraví žen z roku 2002. Ukazuje následující výsledky ve třech ramenech představujících 10 000 žen v každé z nich:

• 30 případů invazivního karcinomu prsu ve skupině bez HRT
• 38 případů invazivního karcinomu prsu ve skupině premarin-provera (nepřirozený estrogen / progesteron)
• Méně než 30 případů invazivního karcinomu prsu pouze u premarinu (nepřirozený estrogen)

Třetí část této studie nebyla v počátečních výsledcích uvedena, ale naznačila, že skupina estrogenů samotná má nižší výskyt rakoviny prsu než ostatní dvě skupiny, včetně žen bez hormonů! Tento snížený výskyt rakoviny prsu ve skupině estrogenů pokračoval v následných studiích o 8 let později.

Závěr: Estrogen „nezpůsobuje“ rakovinu prsu, ale může urychlit její růst, pokud rakovina obsahuje estrogenové receptory.

Mýtus 2: Hormonální substituční terapie má pouze zastavit návaly horka

Estrogenová terapie dokáže mnohem více, než jen odstranit návaly horka. Někdy může být zapotřebí vyšší dávka ke snížení úzkosti, spánku, zvýšení sexuální touhy, pomoci paměti, ochraně kostí, srdce a cév.

Mýtus 3: Hormony by měly být podávány po nejkratší dobu s nejnižší dávkou

U některých stavů, jako je ochrana kostí, ochrana mozku a kardiovaskulárního systému a vulvovaginální atrofie, musí být estrogen užíván neomezeně dlouho; stav vaginální suchosti a poškození buněk s následnou bolestí a sexuální dysfunkcí.

Mýtus 4: Bio-identický hormon se vyskytuje pouze ve složených vzorcích

Není pravda! Bioidentický znamená, že molekulární struktura je stejná jako ta, kterou produkuje člověk. Bioidentické hormony lze skládat, ale nacházejí se také v různých předpisech. Premarin je koňský hormon, který je zcela odlišný od lidského estrogenu a nikdy by se neměl používat. Tělo je obtížné eliminovat a nezapadá do důležitých mozkových receptorů.

Mýtus 5: Vynikající dodávka hormonů probíhá ve směsných krémech, bylinkách nebo pilulkách

Opět velká mylná představa. Hormony jako tuk! Pokud jsou naneseni do krému, rádi tam zůstanou, místo aby se po oběhu potopili do těla. Řím s estrogenem nebo progesteronem by se NIKDY neměl aplikovat do paží !! Hormony, když vstoupí, jdou přímo do prsní tkáně. Chceme do oběhu hormony, nikoli prsní tkáň, aby šly do mozku, kostí a srdce. Progesteron je příliš velká molekula na to, aby mohla být podána v jiném než vaginálním krému. Topický progesteronový krém byl v opakovaných studiích prokázán jako nedostatečná ochrana pro ženy používající estrogenovou terapii pro menopauzu.

Jakýkoli hormon, který je spolknut nebo ponechán dlouhodobě pod jazykem, bude spolknut. Při požití hormonu, jako je estrogen, jde do lymfatických cév, přímo do jater k detoxikaci a distribuci do zbytku těla. Bolus hormonů přenášených do jater stimuluje další činnosti jater, jako je tvorba faktorů srážení. Má větší riziko vzniku krevních sraženin a mrtvic.

Hormonální terapie může změnit život a udržet nás zdravější déle! Nepropadejte mýtům, zůstaňte informováni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *