Porovnání nejoblíbenějších webů na mapě

By | 10 září, 2021

Hledání online map má velký smysl. Budete mít k dispozici nejnovější informace, které budou v reálném čase aktualizovány pro vaši novou ulici nebo denní dopravní zprávy, které vám pomohou naplánovat si cestu. Pokyny krok za krokem zútulní každý výlet. Který web s online mapami však převládá – Google, Yahoo nebo MapQuest?

Nejprve se podívejme na jednoduché pokyny. Proto většina z nás nakonec najde trasu online, že? Pokud se obáváte nebezpečí na silnicích, stavenišť a přetíženého provozu, pak je Yahoo Maps s touto funkcí v pořádku. MapQuest vám umožňuje zaškrtnout políčka, abyste se vyhnuli zpoplatnění dálnic, vybrali nejkratší vzdálenost nebo najeli nejkratší cestou. Uživatelsky přívětivá a jednoduchá povaha tohoto webu je vhodná také pro lidi, kteří chtějí okamžitě zjistit trasu.

Nedávno také přidali funkci Yahoo drag-and-drop, která vám pomůže s navigací v dopravních zácpách. Pokud kráčíte nebo běháte, Ask je jediným webem, který vám umožňuje zmapovat si turistickou trasu. Mapy Google mohou přiblížit topografické pohledy jakéhokoli kontinentu. Abych to shrnul, Yahoo je nejlepší web, pokud jde o provoz nebo staveniště, zatímco MapQuest poskytuje rychlé směry A-to-point-B.

Jak je to tedy s mapami atrakcí? MapQuest v současné době nenabízí satelitní snímky; Google vám může ukázat velmi blízké pohledy z celého světa, od Nairobi և Lima po Baghdad և Tokio.

Yahoo vás také přenese do srdce nejvzdálenějších světadílů a pro své obrázky používá různé zdroje, ačkoli Google և Ask má více pixelů zobrazení. Mapy Google mají pravděpodobně nejkomplexnější databázi obrázků v reálném čase-nejrychlejší dobu odezvy na vaše orientační potřeby. Ve skutečnosti existuje mnoho webových stránek věnovaných „prohlídkám památek, aniž byste museli opustit svůj obývací pokoj prostřednictvím satelitních map Google“.

Další web, který zde není podrobně popsán, ale stojí za shlédnutí, je novější Microsoft Windows Live Local. Můžete klikat na oblíbená místa, dělat si poznámky, և nahrávat obrázky na své stránky a ukládat je nebo sdílet s přáteli, což je podobné jako v Google Map Makeru. Můžete si prohlížet reports dopravní hlášení և získat nejjasnější trasu, prozkoumávat sbírky památek և cestovat po 3D městech.

Zdá se, že tento nový hráč vnímatelně využívá to nejlepší z ostatních webů – dělá to lépe. Při procházení si všimnete, že všechny weby mají podobná rozhraní (kromě toho rebela, MapQuestu), ale jemné rozdíly způsobují, že lidé jsou tak neochvějní ohledně svých preferovaných mapovacích strojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *