Promluvme si o osvětlení

By | 29 září, 2021

Osvětlení používané Richardem Kellym (považován za jednoho z průkopníků architektonického světelného designu) je velmi důležitou součástí každé dnes používané transformace. promyšlený design osvětlení. Chcete -li začít, musíte znát základy osvětlení, abyste věděli správné otázky, které byste měli položit svému dodavateli před zahájením podnikání v domácnosti.

Ve většině kuchyní a koupelen se používají tři typy elektrických světelných zdrojů. Jsou žárovkové, fluorescenční և LED. LED světla se stala nejběžnějším zdrojem elektrického světla při přestavbě, ale ke správné funkci vyžadují speciální jističe. LED diody jsou tak široce používány kvůli nízkému výkonu světla, dlouhověkosti světla a nedostatku tepla produkovaného světlem.

Při rozhodování o tom, které elektrické světlo bude pro váš domov nejlépe fungovat, je dalším krokem zvážit, jak je změřit. Světlo se měří třemi způsoby: tok, síla և množství. Všechny tyto tři jsou důležitými aspekty při plánování efektivního návrhu. Otázky položené v této fázi plánování mohou zahrnovat následující: Co budu dělat v oblasti, kterou přestavuji? Jaké předměty nebo předměty potřebuji k osvětlení? Potřebuji na místě nebo povodňové osvětlení? Nálada je pro moji oblast dobrá. Může dekor pomoci s mým osvětlením? Nakonec je třeba vzít v úvahu jejich věk. Lidé pětapadesát: jsou v průměru o polovinu jasnější než pětadvacetiletí, takže je třeba přidat více světla, aby se tento faktor kompenzoval.

Existuje šest typů svítidel, která lze použít k osvětlení vaší kuchyně nebo koupelny. Jsou vrtané, stropní nebo povrchové, polokruhové, montované, nástěnné, odnímatelné. Promyšlený design bude často zahrnovat několik různých svítidel, každé s vlastní funkcí. Mezi tyto funkce patří úkol, okolí, akcent, nástěnné և dekorativní osvětlení. Osvětlení skříně pro uzavřený kuchyňský box nabídne pracovní i okolní osvětlení. Zatímco visí na ostrově, přívěsky se často používají jako dekorativní osvětlení. V koupelně se stěny často používají jako dekorace a ta umístěná na povrchu jako obvod.

U tolika (přirozených) volných světelných zdrojů je osvětlení často přehlíženo, ale hraje roli při rekonstrukci prostoru. Přirozené světlo nebo slunce má mnoho výhod. Světlo Ar je zdarma, je to obnovitelný zdroj, šetří energii, nabízí přirozený zdroj světla, má pozitivní vliv na náladu, výroba և zdraví և dokáže vytápět místnost. Pokud je to možné, zahrňte při navrhování světelného projektu přirozené světlo. Dva nejběžnější způsoby, jak do vašeho návrhu vnést světlo, jsou okna a světlomety. Pro osvětlení slunečního světla těmito zdroji je třeba zvážit použití reflexních povlaků և reflexních povrchů. Pokud má váš prostor okno nebo okno, udělejte vše pro to, aby byl váš přirozený zdroj světla součástí vašeho návrhu.

Existuje mnoho způsobů, jak navrhnout plán osvětlení, takže mít jasnou představu o tom, jaké prostorové požadavky a potřeby je, je pro získání správného osvětlení pro váš projekt velmi důležité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *