Průvodce nejběžnějšími podmínkami pro přívěsy

By | 11 září, 2021

První nákup přívěsu může být náročný zážitek, hlavně proto, že neznáte konkrétní terminologii. Toto je průvodce nejběžnějšími výrazy.

Agregovaná hmotnost přívěsu (ATM) označuje celkovou hmotnost přívěsu, složenou z hmotnosti přívěsu, který není připojen k tažnému vozidlu, a celkové hmotnosti nákladu. Jinak Gross Trailer Mass (GTM) je celková hmotnost plně naloženého přívěsu spojeného s tažným vozidlem. To znamená, že GTM bude vždy menší než ATM, protože část hmotnosti vozidla se přenáší na tažné vozidlo.

Odkaz je spojení mezi přívěsem a tažným vozidlem. Existuje mnoho typů spojek, v závislosti na hmotnosti, která má být tažena, a podmínkách tažení.

Hrubá kombinovaná hmotnost (GCM) Jak naznačuje název, maximální kombinovaná hmotnost vozidla je hmotnost cestujících, hmotnost přívěsu a hmotnost. Maximální přípustný tarif určuje výrobce vozidla. Také známé jako Gross Combination Weight Rating (GCWR), Gross Train Weight (GTW) nebo Gross Combined Weight (GCW).

Hrubá hmotnost vozidla (GVM) je maximální hmotnost vozidla včetně podvozku, karoserie a automobilu, všech cestujících a nákladu. Je zřejmé, že hmotnost přívěsu nebyla zahrnuta v GVM.

Single-trailer upevněno jednou nápravou, dvěma spřaženými koly. Specifické pro tento typ je, že může táhnout určitou hmotnost nákladu. Na druhé straně má Tandem Axle Trailer dvě nápravy. Celkový počet kol je 4. Více kol znamená větší stabilitu, takže tyto přívěsy jsou vynikající pro tažení těžších nákladů. Toto je také známé jako dvojitá osa nebo dvojitá osa.

Bezpečnostní řetězy je připevněn k přívěsu tak, aby zůstal schopen zůstat připojen k tažnému vozidlu i při odpojení. Měly by být zkontrolovány při každém tažení přívěsu.

Taramassa označuje prázdnou hmotnost přívěsu. Tato hmotnost je silně vyznačena výrobcem na samotném přívěsu.

A Poplatek za služby je maximální přípustná hmotnost nákladu, který je přívěs určen k přepravě. To je rozdíl mezi taramassou a bankomatem.

VÍNO je 17místné informační číslo vozidla. Přívěs je identifikován jedinečným číslem. Některé státy v Austrálii vyžadují, aby bylo VIN vyraženo na přívěsu.

Systém rozložení hmotnosti je systém, který zvyšuje tažnou kapacitu přívěsu zlepšením ovladatelnosti a brzdění. Systém je umístěn kolem spojek včetně doplňkového vybavení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *