Prvních 10 plemen psů a jejich nejběžnější vlastnosti

By | 12 října, 2021

Pes může být nejlepším přítelem člověka nebo jeho nejhorší noční můrou! Psi jsou každý rok vráceni chovatelům nebo předáni do záchranných center pro zvířata, protože majitel to prostě nemohl …

To je pravda – pes je celoživotní – a někdy to může být hrstka, ale existuje způsob, jak zajistit, abyste měli se svým psím společníkem ten nejlepší vztah. Stačí udělat malý průzkum a trochu přemýšlet.

Psi mají různé povahy, a to do určité míry určujete vy a prostředí, které pro své štěně vytvoříte. Ale můžete předpovědět narozenou osobnost psa (do určité míry) tím, že se podíváte na obecné vlastnosti každého plemene psa. Pointa je v tom, že můžete omezit jakékoli problémy tím, že si prostě uděláte čas a vyberete si plemeno psa, které vyhovuje vaší osobnosti a vašemu životnímu stylu.

Zde je 10 nejlepších plemen psů (podle popularity) a jejich nejběžnější charakteristiky, které vám pomohou rozhodnout, který typ psa je pro vás nejlepší:

1. Labradorský retrívr.

Labradori jsou inteligentní a rodinní psi střední velikosti. Je to pravděpodobně nejpopulárnější psí plemeno na světě a není divu. Labradorští retrívři jsou perfektním psem pro rodiny s malými dětmi. Nejsou příliš citliví ani náladoví a rádi mají blízko k malým dětem.

Pokud jste typ milujícího psa, vyberte si lab retrívra. Pokud máte rodinu s malými dětmi, je to vaše nejlepší volba.

2. Jorkšírský teriér.

S láskou, známí jako Yorkie, jsou to malí psi, ale s velkými osobnostmi. Jsou považováni za „plemeno hraček“, ale jsou to teriéři – takže jsou stále odvážní a energičtí.

Yorkie jsou krásné, ale lze je udržovat, zejména kvůli jejich vzhledu. Jsou velmi nezávislí a velmi chytří. Ale potřebují vaši každodenní pozornost – takže pokud jste typ, který má hodně času ve svých rukou, Yorkies jsou pro vás ideální.

Německý ovčák.

Německý ovčák je středně velký ovčák. Používá se hlavně v policejním výcviku a školách poslušnosti, protože je extrémně inteligentní a má dobře vyvinuté ochranné instinkty.

Toto plemeno je velmi loajální a velmi ochranné. Němečtí ovčáci jsou velmi aktivní psi a potřebují více prostoru pro život a pro cvičení. Také – protože jsou velmi inteligentní, nebudete mít problém je vycvičit. Pokud chcete vlastního hlídacího psa, je nejlepší koupit si německého ovčáka.

4. Zlatý retrívr.

Stejně jako labradorský retrívr je toto plemeno jedním z nejpřátelštějších, ne -li NEpřátelštější. Spolehlivé a přátelské jsou nejlepší popisy pro tento typ psa, a proto mají děti rády většinou ze všech plemen zlatých retrívrů. Jsou to však slabí hlídací psi, protože mohou být velmi společenští i k cizím lidem.

5. Kasárna.

Beagle jsou voňaví psi. Střední velikosti a nízké nároky na údržbu, mohou být dokonalým mazlíčkem.

Milují štěkot a pláč, takže byste si měli dvakrát rozmyslet, jestli žijete v malém bytě. Nejsou příliš agresivní ani příliš přátelští. Ale jakmile získáte jejich důvěru, může být Beagles jedním z nejmilovanějších plemen. Jen si pamatujte, že Beagles, stejně jako všichni psi, jsou smečková zvířata, takže by neměli být ponecháni příliš dlouho sami, jinak mohou trpět separační úzkostí.

Boxeři.

Kvůli svému tvaru a postavě je toto plemeno obvykle přihlášeno do soutěží výstavních psů. Boxeři jsou ostražití a atletičtí a jsou vynikající jako společníci nebo hlídací psi. Navzdory zastrašujícímu vzhledu jsou boxeři jedním z nejpřátelštějších plemen psů, zejména s dětmi. Boxeři jsou rádi s lidmi, kterým věří.

Vyberte si toto plemeno, pokud máte již existující aktivní životní styl, kde si můžete dovolit cvičit svého psa alespoň 1 až 2krát denně.

7. Jezevčíci.

Toto plemeno je také známé jako „wiener“ psi kvůli své podobnosti s hotd og, pokud jde o jeho tvar. Nenechte se však zmást jeho vzhledem – jezevčíci mohou být úžasným hlídacím psem. Malý, ale odvážný – to je perfektní způsob, jak popsat toto plemeno.

Jezevčíci jsou obecně aktivními lovci psů. Rádi pronásledují cokoli, co se hýbe, takže musíte držet krok, pokud ho chcete vlastnit. Jsou velmi živí a dokonce vyzvou každého psa, který je dvakrát větší než jejich velikost. Když žijete s jezevčíkem, nikdy nenastane nudný okamžik.

8. Pudlíci.

Kvůli svému vzhledu (přesněji jejich kudrnaté srsti) jsou pudli považováni za plemena s vysokou údržbou. Ale je to dokonalý příklad, nikdy nesoudit knihu podle obalu, nebo v tomto případě podle kabátu.

Pudlíci jsou jedním z nejinteligentnějších plemen. Snadno se trénují, jsou agilní a velmi informativní. Ale také se snadno začnou nudit, takže se často dostanou do problémů. Pudlíci jsou jedním z jediných plemen psů, které přicházejí ve všech třech velikostech – malé, střední a velké – takže si můžete vybrat.

Pudlíci jsou dobrými společníky, ale nejsou ideální pro malé děti, takže se ujistěte, že jste si vybrali toho pravého …

9. Shih Tzus.

Jsou malí a kompaktní a nebojácní (jak naznačuje jejich název – Shih Tzu = lev). Shih Tzus kombinuje statečnost a krásu, což obvykle znamená, že byste měli mít životní styl, který vám umožní trávit čas denně, nejen ho procházet, ale také se o ně starat. Jejich dlouhé šaty obvykle vyžadují každodenní pozornost.

Jsou hraví, aktivní a chytří. Je však velmi těžké se doma zlomit – je tedy pravděpodobné, že s nimi budete potřebovat extra trpělivost a čas.

10. Buldoci.

Buldoci jsou robustní a středně velcí psi. Obvykle nejsou považováni za štěňata (a s jejich fyzickou dispozicí) – ale chtěli by být … Jejich poněkud nevrlý výraz ve vás vyvolává dojem, že jsou náladoví a těžko se s nimi vyrovnává, ale nebyli byste daleko od pravdy .

Bulldogs jsou velmi milující a přátelští, i když mají trochu tvrdohlavou sérii. Jsou dobří s dětmi a dobře vycházejí s jinými domácími mazlíčky. Pokud tedy máte doma kočku, je buldok dokonalým společníkem nejen pro vás, ale i pro vaši kočku.

Nakonec výběr nejlepšího plemene pro vaši osobnost a životní styl je jako výběr partnera – musíte se shodovat, jinak to bude obtížné. Nenechte se zlákat ke koupi štěněte jen proto, že vypadá roztomile – udělejte jemu i sobě velkou laskavost a naučte se něco o každém psím plemeni.

Pokud jste aktivní osoba, vyberte si aktivního psa. Pokud trávíte dny před televizí – jděte ven ze skříně a cvičte … Dobře – dělám si srandu … Pokud je váš životní styl plný dlouhých pracovních dnů nebo příliš mnoho volného času, pořiďte si pooch nemusí vyžadovat velkou pozornost nebo cvičení (i když všichni psi potřebují pozornost – takže pokud jste příliš zaneprázdněni tím, že jim to dáváte, měli byste místo toho zvážit kočku).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *