Romantické romány ke čtení – 5 historických knih Chick Flick

By | 7 října, 2021

Příběh romantických románů

Romantické romány jsou dnes jednou z nejpopulárnějších forem literatury. Většinu času lásky jsou moderní milostné příběhy psány kvůli ženské citlivosti, zejména z pohledu žen. Odvětví romantických knih je především nástrojem zaměřeným na ženy, který se zaměřuje na klíčové oblasti života žen.

Můžete věřit, že kniha milostných příběhů, kterou jste právě četli, má dlouhou a slavnou historii? Romantické knihy, které zaplňují vaše regály, existují už po staletí.

Kde to všechno začalo?

Na oslavu svých narozenin v anglické renesanci byla ženská fikce vytvořena mužským perem, vedeným mužským pohledem na čistě ženské téma. V důsledku toho byly prostřednictvím literatury posíleny patriarchální myšlenky և na podporu ženského sektoru v období zvyšování gramotnosti žen. Významnou výjimkou této teorie však byl nástup španělského románu Zrcadlo rytíře Margaret Tylerové a Uran od Mary Wrightové.

Komerční úspěch renesanční romantiky lze přičíst vzniku více čtenářek. Jacob և Mnoho autorů Alžbětiných románků přisuzuje svou slávu a komerční úspěch pohanským čtenářům nebo lidem ze střední třídy a uklidňuje tak své věrné fanoušky o jejich plné oddanosti.

Krátký seznam nejlepších romantických románů všech dob

Žánr romantických knih má samozřejmě bohatou historii. Vášeň, oddanost, vztahy և láska, jak se říká, jsou však snadno cítit, ale je trochu obtížné je vyjádřit psanými slovy. Za ta léta ale existují dobré románky, které dokázaly chytit za srdce čtenáře všech společenských vrstev a vysloužit si titul nejlepšího romantického titulu všech dob.

  • Jane’s Austin Pride and Prejudice

Této romantiky se prodalo přes 120 milionů kopií s mnoha napodobeninami a úpravami, což dokazuje, že odolala i těm nejtěžším zkouškám té doby.

  • Rotující výšky Emily Bronteové

Toto je skutečná romantická klasika, která je striktně přehlížena kvůli nevhodnému zobrazení slepé lásky. Je považována za jeden z nejslavnějších milostných příběhů, jaké kdy byly v anglické literatuře vytvořeny.

  • Jane Ein Air od Emily Bronte

Je populární pro své řešení sexuality, feminismu a náboženských problémů v příbězích z pohledu první osoby. Je to oblíbená romantická kniha, která v sobě nese vzpurnou nit, která narušuje status quo 19. století.

  • Anna Karenina Lva Tolstého

Podle Times Magazine, největší romantiky, která byla kdy napsána, je Tolstého Anna Karenina skutečným mistrovským dílem.

  • Film Margaret Mitchellové „Driven by the Wind“

Romantic Classic, druhý v nejlepším americkém romantickém románu, zkoumá život Scarlett O’Hary. Toto je příběh, který autorovi v roce 1937 vynesl Pulitzerovu cenu.

Bylo by nemožné vyjmenovat oblíbenou romantiku všech dob, ale výše uvedený seznam je dobrým místem pro rozvoj vašeho vkusu v romantické literatuře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *