Runner’s Knee je jedním z nejčastějších zranění při nadměrném používání

By | 18 září, 2021

Nadměrné zranění může být nejvíce frustrující při řešení. Není to jen kvůli bolesti (což může být docela nepříjemné). Je to proto, že se nemůžete pohybovat jako dříve. Běh je velmi běžné cvičení, a jako takové je koleno běžce jedním z nejčastějších těchto zranění. Pojďme udělat rychlý přehled …

Co je Runner’s Knee a mám ho?

Z velké části to zní přesně takto. Opakující se pohyby zahrnuté v běhu mohou způsobit podráždění v místě, kde vaše čéška spočívá na stehně. Nejtěžší je zjistit, že na to máte.

Přestože se jim říká Runner’s Knee, mnoho lidí při běhu nepocítí žádnou bolest. Ve skutečnosti vám běh může přinést ještě lepší pocit. Obecně může koleno běžce vést k bolesti, pokud jen chodí, šlápne nahoru a dolů nebo dlouho sedí s pokrčeným kolenem. Příznaky mohou zahrnovat citlivost za nebo kolem kolenního kloubu, obvykle do pasu. Můžete také cítit bolest v zadní části kolena, nebo vám koleno praskne nebo dokonce povolí. Tato zranění může způsobit jízda do kopce, z kopce, schody a dokonce i nerovný terén.

Jak tedy mohu ošetřit Runner’s Knee?

První a nejdůležitější věc, kterou musíte udělat, je REST. Pokud máte koleno běžce, je to proto, že vaše koleno nezvládá fyzický stres, který na tělo vyvíjíte. Zmenšit trochu zpět. Pokud běžně běháte 3 míle, pak ji na chvíli zredukujte na 1 míli nebo 2. Můžete si dokonce udělat krátkou přestávku, abyste běh úplně zvládli. Trik, jak léčit nadměrná poranění, je zastavit nebo zpomalit aktivitu při prvních známkách bolesti.

Možná byste měli chvíli běhat, ale nikdy byste neměli podceňovat silový trénink, abyste předešli zranění. Dobře vyvinutý čtyřhlavý sval pomáhá podporovat koleno. Pokud vaše čtyřkolky nejsou stejné, mohou mít kolena důsledky. Totéž platí pro těsné stehenní svaly. Přidejte trochu tréninku síly a flexibility a budete žasnout nad tím, jak můžete omezit zranění, jako jsou nadměrná zranění, například koleno běžce. Ve skutečnosti koleno běžce ovlivňuje spíše rekreační běžce než sportovce nebo běžné běžce. Běžný běžec bude obecně lépe kondicionován s ohledem na kvadricepsy a stehenní svaly, a je proto méně náchylný ke zranění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *