Služba Ferrari: Nejčastější problémy s Ferrari

By | 11 září, 2021

Ferrari je jako kůň. Je vybaven burácejícím motorem a italským designem. Nenajdete mnoho aut, která by mohla prestiži a vzrušení konkurovat Ferrari. Přestože se jedná o supercar na míru, má své vlastní problémy a zvláštnosti. Proto je důležité nechat auto včas opravit. V tomto článku budeme hovořit o některých nejběžnějších problémech Ferrari.

Nejčastější problémy s Ferraris

Na rozdíl od jiných vozidel se u Ferrari stále větší poptávka těší. Ale postupem času procházejí určitým opotřebením. V důsledku toho mohou některé součásti dokonce selhat, což může vést ke špatnému výkonu, úniku oleje nebo požáru.

Níže je uveden popis některých běžných problémů s Ferrari. Pravidelný servis a údržba může pomoci tyto problémy vyřešit.

1. Prasklé palivové potrubí

Na výrobu palivových potrubí Ferrari se používá vyztužená guma. To pomáhá zajistit, aby linky nepřikývaly ani se neroztrhly. Jak tyto gumové linky stárnou, mají tendenci praskat a vysychat. Výsledkem je, že trhliny stříkají palivo na motor a výfuk. Protože je motor horký, může okamžitě zapálit palivo.

Proto je důležité, abyste co nejdříve vyměnili staré palivové potrubí. K tomu vám může pomoci odborný technik.

Opotřebená těsnění a těsnění

Známky a těsnění, jako jsou palivová potrubí, se časem opotřebovávají. To může nakonec vést k úniku oleje. Abyste zabránili úniku oleje, vyměňte těsnění olejového čerpadla a těsnění.

Pokud selže výfukový uzávěr našeho Ferrari, mohlo by to vést k úniku výfukových plynů, což by mohlo snížit výkon vozu. Při práci na převodovce nebo výfuku musí být převodovka a motor odstraněny z karoserie vozu.

3. Nahromadění uhlíku

I když včasná výměna oleje může pomoci zabránit tvorbě uhlíku, v některých případech tomu nelze zabránit. Svůj motor Ferrari můžete utěsnit více než jedním způsobem. K čištění rozebraných dílů můžete například použít speciální lasery.

Díly můžete také oškrábat speciálními kartáči. Ale nejlepší způsob je rozhodnout se pro speciální vysavač a vzduchový kompresor. Úlohou vzduchového kompresoru je tlačit skořápky vlašských ořechů do ventilů. Na druhé straně vakuum filtruje volné skořápky a uhlíky.

Zde je myšlenka zajistit, aby šoupátka byla zavřená. To pomáhá zajistit, aby se tyto látky nedostaly do spalovací komory.

4. Elektrické problémy

Jen proto, že kontrolka kontrolního motoru vašeho Ferrari svítí, neznamená, že je s motorem vašeho Ferrari něco v nepořádku. Pokud je venku velmi chladné počasí, jakýkoli odkrytý drát z vašeho vozidla zrezne mnohem rychleji. Může způsobit elektrické problémy, například špatné zapalování a špatné světlomety.

Proto doporučujeme nechat baterii otestovat na parazitické odtoky. V takovém případě může dojít ke zkratu nebo chybě součásti. Co tedy musíte udělat, je nechat díly pro přerušení vyměnit za OEM díly.

Stručně řečeno, toto jsou jedny z nejčastějších problémů Ferraris. Pokud se u vašeho vozidla vyskytne některý z těchto problémů, doporučujeme vám kontaktovat technika a nechat jej co nejdříve opravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *