The Malecon – Oblíbená procházka v Puerto Vallarta

By | 13 září, 2021

Jednou z nejoblíbenějších aktivit ve městě Puerto Vallarta je procházka po slavné palubě města – Malecon. Malecon je vybaven obchody, restauracemi a uměleckými díly a nabízí skvělou zábavu pro všechny věkové kategorie a rozpočty. Mladí lidé a fashionisté mohou nakupovat ve dne a v restauracích a klubech v noci. Rodiny si mohou užít scenérii, najít spoustu přátelských lidí և koníčky և relaxovat na mnoha rustikálních lavičkách každého turisty. V Maleconu, jedné z nejznámějších památek města Puerto Vallarta, si každý najde to své.

Většina návštěvníků začíná chodit po severním cípu Maleconu mimo hotel Rosita. Najdete zde první sochu unikátního skanzenu v Puerto Vallarta. Los Milenios od Matthiase Lidic je jedním z nejslavnějších a nejlépe fotografovaných děl na silnici. Nejslavnější sochou Maleconu je Rotunda del Mar, unikátní stavba místního umělce Alejandra Colungy. Tato socha se nachází uprostřed Maleconu a je obklopena lavičkami a nabízí skvělé místo k relaxaci a výhledu.

Gary Thompson, majitel Galleria Pacifico, nabízí v úterý ráno veřejnou prohlídku sochařství v Maleconu. Thompson se na umělecké scéně Puerto Vallarta angažuje více než 30 let a nabízí neuvěřitelný pohled jak na sochy, tak na umělce za nimi. Začátek mimo hotel Rosita v 9 hodin. 30. září prohlídky končí v galerii Thompson Gallery, kde jsou návštěvníkům nabízeny aktualizace a další informace o unikátních uměleckých dílech města. Jako příplatek je Ramiz Barke, jeden z nejslavnějších umělců města Puerto Vallarta, jehož socha „La Nostalgia“ slouží jako mezinárodní symbol města, často přítomen turistům, kteří mají zájem, aby poskytli přímý popis uměleckého významu Maleconu.

V poslední době Malecon rozšířil svůj dosah vybudováním mostu přes Rio Kuale. Kromě toho, že most nabízí krásné místo k zastavení, sledování západu slunce nebo si jen užíváte vodu, spojuje průchod s jednou z nejznámějších pláží Puerto Vallarta, Playa de los Muertos. Los Muertos, milovaný místními rodinami, je skvělým místem k relaxaci nebo pikniku. Pokud chcete na pláži udělat nějaké malé nákupy, přátelští prodejci v Los Muertos prodávají vše od ručně vyráběných suvenýrů až po čerstvě uvařené mořské plody.

Stejně jako Los Muertos existuje mnoho prodejců, kteří nabízejí čerstvě uvařené speciality. Určitě byste však měli vyzkoušet skvělé jídlo nabízené v restauracích Malekon. Malecon’s restaurace, která podává vše od dobrodružné evropské kuchyně po tradiční mexická jídla, uspokojí chutě každého. Mnoho restaurací a kaváren nabízí plochá místa ve vstupní hale. Turisté i místní se shodují na tom, že venkovní posezení může být nejlepším způsobem, jak si užít majestátní západ slunce nad zátokou Banderas.

Malecon také nabízí spoustu nákupů. Kromě obchodů se suvenýry zde najdete butiky, které prodávají ručně vyráběné šperky a kožené zboží. Existují dokonce i luxusní obchody, které nabízejí módní oblečení, jemné šperky a skutečně jedinečné suvenýry.

Malecon je také nejlepším místem pro noční život v Puerto Vallarta. Malecon se přizpůsobí jakékoli náladě, od tanečních klubů po venkovní prostory až po živá jazzová místa. Večer je dokonce možné se plavit po zálivu Banderas podél Maleconu. Existuje řada lodí, které uspokojí rodiny i páry, z nichž každý nabízí večeři a živou zábavu. Po západu slunce uvidíte, jak se Malecon rozsvítí, když na oblohu vystřelí ohňostroj.

V neděli večer se Malecon mění na festival vhodný pro rodiny. Zatímco dav bude tvořen mnoha turisty, do Maleko také přijíždějí místní rodiny, aby si užily živou atmosféru a ohňostroj. Amfiteátr Los Arcos, destinace Malecon, je proslulý svými bezplatnými koncerty a představeními v neděli večer. Vyvrhelové a pouliční umělci vyrážejí na silnice, protože poskytují spoustu bezplatné zábavy. Většina velkých restaurací Maleconu se otevře v pozdních hodinách a nabídne speciální menu pro děti. V poušti si vaše rodina může vychutnat cukrovou vatu ried smažené banány podávané prodejci resortu.

Zatímco Maleco je ideální na procházku kdykoli, listopad je obzvláště vhodný čas na návštěvu Puerto Vallarta. Puerto Vallarta, oslavující začátek prázdninového cestování, nabízí skvělý umělecký festival s mnoha bezplatnými akcemi, které se všechny točí kolem Maleconu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *