Tři nejčastější chyby, kterých se freelanceri dopouštějí (a jak je opravit)

By | 22 září, 2021

Nedávno jsem se zúčastnil konference ve své místní obchodní komoře. Bylo to oprávněné, Jak posunout vaše podnikání na další úroveň. Důvod, proč to uvádím, je ten, že řečník řešil několik bodů, které jsou v souladu se třemi nejčastějšími chybami, kterých se pracovníci na volné noze dopouštějí, jak je uvedeno níže.

1. Nezaměřujte trh: Říkám tomu nedostatek soustředění na volné noze. Jezdíte bez cíle? Asi ne. Většina z nás ví, kam jedeme, když nasedáme do autobusu, vlaku, autobusu. Máme na mysli konkrétní destinaci.

Protože redakční a kreativní nezávislá práce spadají do tak širokých kategorií, může být obtížné se na ni zaměřit. Napište například. Co? K čemu – časopisy, e -ziny, noviny, webové stránky, zpravodaje, brožury, přímá pošta atd. Atd. Atd. Atd.

Jaký typ psaní pro jaký sektor? Právní, lékařské, technické, vědecké, realitní, finanční, obecné (co to znamená?), Atd. Atd. Atd.

Jaký typ zákazníka? B2B, B2C.

Jak vidíte, vaše možnosti jsou nekonečné. A možná máte dost talentu psát v mnoha sektorech. Prodat ho potenciálním zákazníkům však budete jen obtížně a téměř vždy vás na zakázku vyrazí ti, kteří se specializují a mají potřebnou práci to dokázat.

Vím to z první ruky. V letech 1996-2004 jsem byl majitelem Inkwell Editorial, redaktorské agentury v New Yorku. Při náboru pro klienty jsem vždy pro zadání vybíral freelancery, kteří měli pozadí v oboru. Proč? Protože to zákazníci požadovali a vypadali dobře. Chci říct, když se nad tím zamyslíte, proč bych si vybral někoho, kdo byl generálem, když mi bylo 15 nebo 20, stejně jako kvalifikovaní kandidáti, kteří měli letité zkušenosti s tím, co jsem hledal? Nebylo to nic zvláštního.

Proto Jsem rozhodnut, že specialisté na volné noze by se měli specializovat. Není to tak, že byste nemohli překročit svou specializaci, ale Pokud cílíte na konkrétní trh, budujete svůj seznam zákazníků mnohem rychleji a může jim lépe sloužit. Jakmile máte zákazníky s chlebem a máslem, můžete si vybrat sekundární trh – pokud to považujete za nutné.

Vyberte si tedy specializovaný trh a zaměřte na něj všechny své marketingové peníze. Klidně si vezměte další věci, dokud vám spadne do klína, ale dejte svému zvolenému trhu své „laserové zaměření“, např. Reklamní dolary, propagační úsilí atd.

2. Nezpracovávejte podnikatelský plán: Nepřestávej! Vrať se. Soustředit se. Dávej pozor. Už to není korporátní mumbo jumbo – slibuji. Říkám ne, strávte šest měsíců až rok sepsáním 30stránkového dokumentu, který bude předložen rizikovému kapitalistovi.

ALE, říkám, že před sebou potřebujete nohy podnikatelského plánu. Kdo je například váš cílový trh; jak se k nim dostanete; přičemž reklamní médium; jaké ministerstvo byste nabídli; kolik budete účtovat; kolik vás bude poskytování služby stát (pamatujte, že jako redaktor / kreativní pracovník máte čas „produktu“); jaký je váš rozpočet na reklamu; kolik budete potřebovat k dosažení svých cílů (např. odejít do důchodu, přinést navíc x $ měsíčně)? Všechny tyto otázky – a další – by měly být zodpovězeny.

Mnoho nezávislých pracovníků ve volné práci neuspěje, protože nedělají toto podrobné myšlení, než začnou. Můžete si vzít víkend volno a vše dokončit. Nezapomeňte si to zapsat a ODKAZOVAT jej pravidelně.

3. Nevytvářejte marketingový plán. Budování levného podnikání, jak mnozí právě začali, bude trvat mnohem déle, než si uvědomujete.

Abyste dosáhli svých finančních cílů, musíte si tedy naplánovat, co budete dělat denně, týdně, měsíčně. Věřte, důvěřujte, věřte mi, že pokud to neuděláte, vyděláte méně peněz a budete frustrovaní skvělou kariérou. VŽDY to trvá déle, než si myslíte.

I když uděláte dalekosáhlý marketingový plán, budete se cítit úspěšní – zejména pokud každý den děláte něco pro to, abyste uvedli své podnikání na trh. Může to být tak jednoduché, jako napsat článek denně, zdůraznit deset potenciálních klientů, jejichž informace jste našli na internetu, a odeslat jednu tiskovou zprávu týdně.

Představte si, že pokud uděláte jen výše uvedené, bude to pět nových článků, 50 zákaznických počtů a jedna tisková zpráva – to vše během jednoho týdne. Nyní to vynásobte čtyřmi (za měsíc); 12 (čtvrtina); 52 (ročně) a můžete vidět, jak vám jen 2% míra odezvy přinese 52 nových zákazníků za rok (50 výšek zákazníků za týden x 52 týdnů x 2%).

V tomto tématu mohu pokračovat, protože jej nelze dostatečně opakovat. Mnoho nezávislých pracovníků si myslí, že si mohou jen pořídit webové stránky, vynaložit okrajové úsilí a věci se stanou. A určitě bude, ale bude to v kapkách, kapkách a běháních.

Pokud opravdu chcete praktikovat na volné noze, časem to berte jako skutečné podnikání a exponenciálně zvyšujete své šance na úspěch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *