Úklid forem nebo 5 nejběžnějších tvarů v každém britském domě

By | 19 září, 2021

Než se pustíte do úklidu domu, je dobré se s nepřítelem seznámit. Existují různé druhy tvarů, proto jsme sestavili seznam těch nejběžnějších.

Připravte se na úklid domu od obvyklých podezřelých

Je důležité zmínit, že ačkoli je všude plíseň, existují země se zvláště příznivými povětrnostními podmínkami pro její růst. Těšíme se na vaši Velkou Británii! Týdenní úklid domu v Londýně může být absolutní noční můrou, pokud nevíte, s čím máte co do činění.

Chaetomium

Chaetomium je odolná forma, která se běžně vyskytuje v kuchyni a koupelně, ale velmi dobře roste i na kobercích, matracích a tapetách. Tyto druhy hub jsou důsledkem nějakého druhu poškození vody ve vašem domě – proudění ze sklepa, netěsné potrubí. Barvy se pohybují od šedé po černou a obvykle to vidíte velmi snadno.

Vliv, který má kolonie plísní na tenčí povrchy, jako jsou tapety a dřevěné rámy, je velmi negativní. Obvykle ničí každou oblast, ve které žijí.

Chaetomium může způsobit různé alergické reakce a dýchací potíže. To může být zvláště nebezpečné pro lidi s chorobami, které oslabují imunitní systém.

Dobrou metodou prevence je provést domácí prohlídku každý rok před velkým každoročním úklidem domu.

Cladosporium

Stejně jako Chaetomium lze Cladosporium nalézt na místech s vysokou vlhkostí, jako jsou kuchyně, koupelny a okenní rámy. To je také často nalezené v kobercích a péči. Cladosporium je jedinečné ve své schopnosti růst v horkých a chladných podmínkách.

Tato černá barevná forma může způsobit mnoho poškození lidského těla. U lidí se často objevují závažné alergické reakce, jako je kožní vyrážka, astmatické záchvaty, alergická houbová sinusitida. Při čištění kolonií Cladosporium byste měli vždy používat ochranu, protože houby mohou způsobit odhalení pokožky.

Doporučujeme zajistit si měsíční úklid koberců, zvláště pokud máte domácí zvířata a / nebo malé děti.

Penicilin

Každý ví o léčivém účinku penicilinu a jeho antibiotických vlastnostech. Nenechte se zmást, protože penicilin může být velmi nebezpečný. Tyto zelenomodré houby mají rády vlhká místa a dají se snadno rozšířit po celém domě.

Když jsou lidé dlouhodobě vystaveni jeho účinkům, mohou se u lidí vyvinout plicní a dýchací problémy, astma, otok hrdla (anafylaxe), dokonce poškození orgánů a nakonec selhání orgánů.

Penicilinové formy se snadno zbavíte použitím domácího roztoku 1 dílu vody a ¼ dílů bělidla. Skvrny setřete hadříkem a nechte zaschnout. Na ochranu rukou používejte rukavice.

Ulocladium

Jako všechny formy, i Ulocladium potřebuje k růstu a šíření vlhké prostředí. Je známo, že způsobuje nadměrné poškození dřevěných povrchů, a lze jej obvykle zaznamenat v rozích oken s vysokou úrovní kondenzace.

Tento typ formy je nejnebezpečnější pro osoby náchylné k alergiím a osoby s nízkým imunitním systémem. Je známo, že způsobuje vysokou horečku a infekce kůže a očí. Ulocladium lze snadno zaměnit s jinou formou, proto buďte velmi opatrní.

Toxické formy, kterým je třeba věnovat pozornost při úklidu domu

Stachybotrys

Stachybotrys, také známý jako „černá forma“, je toxická forma, která se nachází téměř v každé domácnosti v Anglii. Daří se jí na tmavých, vlhkých místech, jako jsou rohy koupelen nebo na vodoodpudivých tapetách a zdech. Má slizkou strukturu a nemělo by se s ním manipulovat bez rukavic.

O toxických formách je známo, že způsobují neurologické problémy u dětí a plicní krvácení u kojenců. Je důležité pravidelně čistit dům, aby se předešlo vážným zdravotním rizikům.

Lidé, kteří jsou příliš dlouho vystaveni negativním účinkům Stachybotrys, mohou vyvinout četné respirační problémy, bolesti na hrudi, horečku, krvácení z nosu a dokonce i deprese.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *