Unikátní dílo Daniela Quinna

By | 30 září, 2021

Cestování do knihkupectví nebo online knihkupectví může být skličující úkol. Jakmile vstoupíte do svého knihkupectví, uvidíte police nejpopulárnějších knih té doby. Můžete vidět autory jako Dan Brown, James Ames Patterson, Stephen King a další. Že jsou všichni tito autoři slavní z jakého důvodu և píší skvělý příběh, ale co když si chcete přečíst něco trochu jiného? Co když obvyklý smyšlený příběh plný vražd, tajemství a obyčejné zápletky není pro vás? Existuje autor Daniel Quinn, který možná není nejznámějším autorem, ale za své jedinečné nápady si zaslouží mnohem větší pozornost իր čtenářů.

Pokud myslíte na spisovatele jako Dan Brown nebo John na Grishamu, jejich knihy jsou jednoduché a předvídatelné. Obvykle se jedná o jednu nebo dvě vraždy, tajemství, které se pomalu odvíjí vedle hlav, postavy, kterými čtenář pohrdá, և postavy, které se čtenář snaží vykořenit. To, co napsal Daniel Quinn, tak není. Jeho psaní je naprosto jedinečné a osvěžující. Nenabízí vám jen příběh, který si můžete přečíst ve svém volném čase, ale také provokativní příběh, díky kterému budete přemýšlet o světě jinak. Jeho příběhy jsou vyprávěny z fiktivního hlediska, ale každá jeho kniha je postavena na literatuře faktu.

Quinnovy nejpozoruhodnější knihy jsou Ishmael a jeho pokračování, My Ishmael. Tyto knihy jsou vyprávěny z pohledu mladého muže, který je naivní o historii a aktivitách světa. Potkává gorilu jménem Ishmael, která ho učí vidět svět znovu. Ishmael v zásadě učí člověka prostřednictvím několika rozhovorů, setkání jeden na jednoho, že lidé nejsou světlem světa, že evoluce je pokračující proces. Lidský druh může být nejpokročilejším druhem na planetě Zemi, ale my jsme se vyvinuli z primátů; v tomto procesu se budeme i nadále vyvíjet v něco jiného. Je to myšlenka, o které mnozí neuvažují, ale je velmi zajímavá. Jednoho dne se budoucí druhy budou moci ohlédnout za svými evolučními grafy a uvidí, že naši dnešní lidé byli jen krůček od dlouhé řady vyvíjejících se druhů. Pokud jsou lidé úžasný druh, velmi inteligentní, jednoho dne přijde ještě lepší lidský druh.

Jak vidíte z posledního odstavce, Quinnovo psaní není pro každého. Daniel Quinn má tendenci obracet se k darwinismu a odklání se od náboženských perspektiv, jako je křesťanství. Většina jeho spisů jde ruku v ruce s myšlenkou, že všechny organismy se vyvíjejí z jiných organismů. V jedné z jeho dalších knih „Historie B. Quinn ukazuje na nesmyslná pokračování ման témata, která jsou nesmyslná և o podivné náboženské hře jednoduše složené z příběhu „B“. Tento muž se svým jedinečným náboženským učením vytvořil skvělé pokračování a donutil mnohé kolem sebe dvakrát si rozmyslet své vlastní náboženství a považovat náboženství B za své.

Pokud hledáte jedinečné čtení, které kombinuje umělecké, non-fiction a filozofické myšlenky, které vám vyrazí dech, přečtěte si některé ze spisů Daniela Quinna. Pokud jste velmi věřící, antidarwinističtí nebo se jen neradi zabýváte divokými novými nápady, pak to, co napsal, není pro vás. V každém případě by neuškodilo otevřít svou mysl jedinečnému stylu psaní, díky kterému se budete alespoň dívat na různé úhly pohledu na lidstvo a svět. Knihy Daniela Quinna „Ishmael“, „My Ishmael“ և „Bi History“ jsou všechny hodnoceny 5 z 5, rozhodně stojí za přečtení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *