Výhody Windows 10 oproti starším operačním systémům

By | 16 září, 2021

Windows 10 byl k dispozici v roce 2015. Od té doby se stal nejpopulárnějším operačním systémem na světě. Tato popularita je dána různými výhodami, které OS nabízí oproti jiným operačním systémům. V tomto článku si povíme o 6 výhodách tohoto operačního systému. Čtěte dále a dozvíte se více.

1. Přidejte nabídku Start

Všechny oblíbené nabídky Start jsou zpět ve Windows 10. Tato funkce byla v systému Windows 8 odstraněna, což způsobovalo většině uživatelů problémy. Dobrou zprávou je, že nový operační systém je dodáván s nabídkou Start, která vám umožní přístup k vašim oblíbeným aplikacím kliknutím myši.

Toto je tedy jeden z nejzákladnějších, ale užitečných doplňků nového operačního systému.

2. Aktualizace systému

Aktualizace systému vám v zásadě mohou pomoci rozhodnout, jak dlouho můžete OS používat. Aktualizace pro Windows XP և Windows Vista například již nemůžete získat z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft. Totéž platí pro Windows 7 և 8 se základní podporou.

S nejnovější verzí operačního systému můžete získat hlavní stream až do roku 2025. Poté si můžete stáhnout aktualizace zabezpečení և další soubory na další roky.

3. Skvělá ochrana před viry

Windows 10 má vynikající antivirovou ochranu. Vylepšené zabezpečení znesnadňuje hackerům infikovat OS malwarem. Nová funkce s názvem Windows Hello vám umožňuje odemknout počítač pomocí otisku prstu. Navíc vám umožní odemknout počítač pomocí skeneru rozpoznávání obličeje IS IRIS.

Operační systém navíc šifruje soubory, jakmile je počítač napaden nežádoucím softwarem. Systém k tomuto účelu používá nástroj BitLocker. Kromě toho je tam také Windows Defender Antivirus.

4. DirectX 12:

DirectX 12 je skvělá zpráva pro dnešní hráče. Tato funkce umožňuje počítači provádět během hry složité výpočty. Kromě toho můžete svůj počítač naplno využít: grafickou kartu. To tedy pomáhá zajistit, aby počítačové hry na vašem počítači dobře fungovaly. Ve starších verzích systému Windows možná nemáte DirectX 12.

5. Lepší pro hybridní zařízení

Pokud máte hybridní zařízení, jako je tablet Microsoft Surface, můžete využít výhod Windows 10. Dotyková obrazovka se aktivuje po použití dotykové obrazovky v tomto OS. Můžete tedy bez problémů přepínat z jednoho režimu do druhého.

6. Aktualizované Centrum správy

Windows 10 má aktualizované ovládací centrum. V tomto systému je navíc snadné zapínat / vypínat programy. Můžete si tedy vybrat programy, které se automaticky spustí při spuštění počítače.

Tyto funkce jsou pro správce systému velkých organizací docela důležité. Kromě toho můžete některé programy odebrat na základě svých potřeb.

Stručně řečeno, toto je jen několik výhod Windows 10 oproti jiným operačním systémům. Naštěstí nyní můžete upgradovat na nejnovější operační systém: užijte si všechny tyto výhody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *